У столиці Грузії помер відомий актор та режисер Баадур Цуладзе. Знаменитості не стало на 84 році життя.

Про це написав на своїй сторінці в Facebook кінознавець В'ячеслав Шмиров.

Заслуженний артист Грузії Баадур Сократовіч Цуладзе пішов з життя в Тбілісі після тривалої важкої хвороби.

"Помер Баадур Цуладзе, великий друг нашої кіно школи в Грузії… Світла пам'ять прекрасному актору, класику грузинського та радянського кіно", - написав Шмиров.

Популярні новини зараз
Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців В Україні готується революція у житловій сфері
Показати ще

Відзначимо, що Баадур Цуладзе народився в Батумі 5 березня 1935 року. У 1961-му закінчив режисерський факультет ВДІК - майстерня Олександра Довженка та Михайла Чіаурелі. Працював штатним актором і режисером кіностудії "Грузія-фільм", режисером дубляжу. Далі - Президент Гільдії кіноакторів Грузії і член правління Спілки кінематографістів Грузії.

Цуладзе знявся більш ніж у 90 фільмах, а також виступив режисером 10 стрічок.

На екранах він дебютував в 1954 році - в комедії з Лейлою Абашидзе "Стрекоза". Після зіграв близько 90 ролей. На рахунку Цуладзе такі картини, як "Не горюй!", "Я, слідчий", "Пригоди Буратіно", "Розклад на післязавтра", "Сватання гусара", "Циган", "Тегеран-43", "Блондинка за рогом" , "Пеппі Довгапанчоха" і, звичайно, серія культових короткометражок про трійцю дорожніх робітників.

Обставини смерті заслуженого артиста Грузії поки не повідомляються. Також поки не відома дата прощання з Цуладзе.

Дитинство та творчість

Все дитинство Баадур бігав в кіно, а потім навіть підробляв кіномеханіком. Він ніколи не займався в самодіяльності, його цікавив сам процес - як робляться фільми.

Школу він закінчив із золотою медаллю. Батько на той час уже повернувся із заслання, і на великому сімейній раді було вирішено: хлопчик повинен отримати престижну чоловіче освіту - інженера. І Розбите скло, який і в Тбілісі-то ніколи не був, відправився прямо в Москву, до Вищого технічного училища ім. Баумана.

Цуладзе вже майже подав туди документи, але вирішив подивитися - де цей таємничий ВДІК і хто там мешкає. Приїхав і побачив "небожителів", які робили тоді радянське кіно. Залишився назавжди, поступово в майстерню Олександра Довженка. Його однокурсниками були Лариса Шепітько, Отар Іоселіані, Георгій Шенгелая.

У кожного з них була особлива доля. Красуня Шепітько стала однією з небагатьох видатних жінок-режисерів і трагічно загинула в 41 рік. Отара Іоселіані ( "Жив співочий дрізд", "Фаворити місяця") знає весь світ. У 1966 році він зняв свою першу повнометражну картину "Листопад", яка удостоїлася призу ФІПРЕССІ в Каннах. Одну з ролей там зіграв Баадур Цуладзе.

Дивіться: Баадур Цуладзе. Спогади про "Буратіно"

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", популярний російський актор Юрій Кіндрат помер у віці 33 років. Юрій відомий своєю роллю в серіалі "Закрита школа". Відомо, що молодого актора не стало у святковий день 9 травня. Дружина актора Ксенія Скорокосова повідомила, що чоловік помер. Як виявилося, в лікарню Юрій поступив із діагнозом "двостороння пневмонія".

Напередодні Дня Перемоги Ксенія зізналася в Instagram, що Юрія було вирішено ввести в штучну кому: "На цей момент, наш Юра знаходиться у важкому стані в реанімації. Він не виходить на зв'язок, тому що зараз його ввели в штучну кому, щоб організму було легше боротися, щоб він не хвилювався. На жаль, у мене немає сил усім відповісти. Милі, будь ласка, думайте про Юрка зараз багато-багато! Відправляйте йому свою любов і світло, говоріть із ним! Зараз це дуже потрібно ".