Нещодавно в ефірі одного із українських телеканалів музиканти відомого метал-гурту KARNA висловили власне бачення щодо можливої легалізації легких наркотиків в Україні.

На запитання телеведучої про те, чи вважають вони правильним вивід "з тіні" канабісу, музиканти відповіли досить не двозначно.

"Особисто у нас з наркотиками глухо. Це не наше і воно нам не потрібно. Ми не фанати марихуани, але в принципі розуміємо, чому люди її вживають. В принципі, немає причин, чому хтось когось повинен у цьому обмежувати, адже в багатьох країнах є практика офіційного продажу канабісу.

У нашій країна марихуаною чи не найбільше зловживають самі ж правоохоронці. Витрусили кишені якогось пацана і забили косячок, а його – за грати. Тому легалізація – це, без сумніву, правильне рішення, в першу чергу для того, щоб поліція займалась реальними злочинцями, а не виловлювала пацанів по під’їздах", - розповіли музиканти.

Популярні новини зараз
Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Боргів не обібратися, якщо забудете про це: українцям нагадали про важливу процедуру Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень
Показати ще

Раніше "Знай.ua" писав про те, що Міністерство охорони здоров'я озвучило просто жахаючі цифри кількості наркозалежних. Понад 300 тисяч людей вживають ін'єкційні наркотики.

За оцінювальними даними, в Україні 346 тисяч осіб вживають ін'єкційні наркотики, а якщо ураховувати поширення нових форм наркотичних речовин, то кількість осіб, які мають залежність від наркотиків, набагато більша, - говорить начальник сектору замісної підтримувальної терапії державної установи "Центр громадського здоров'я МОЗ України" Ірина Іванчук.

До таких наркотиків відносять опіоїди та стимулятори.

"Переважно це молоді люди працездатного віку, і більшість з них вже має синдром залежності від цих речовин. Водночас ми розуміємо, що протягом останніх років в Україні відбувається зміна наркосцени, з'являються нові психоактивні речовини з різними шляхами вживання, тому кількість осіб, які вживають наркотичні речовини неін'єкційним шляхом, наразі невідома", - додала Іванчук.

За словами фахівця, такий спосіб життя призводить до стрімкого поширення серед населення таких важких та невиліковних хвороб як ВІЛ/СНІД, гепатити та інші інфекції, що передаються статевим шляхом.

За словами експерта, зв'язок у цьому випадку зумовлений використанням нестерильних інструментів при ін'єкціному вживанні, а також небезпечними сексуальними практиками, які поширені у наркозалежної молоді, зокрема вживання нароктиків під час сексу.