Протягом всього 2018 року продукти харчування в Україні дорожчатимуть у зв'язку з безперервною інфляцією і сезонним фактором.

Так, за словами економіста IMF group of Ukraine Григорія Кукурудзи, зростання цін на світовому ринку і скасування спецрахунків ПДВ для аграріїв вже призвели до 20%-го подорожчання м'яса, а девальвація гривні і істотне зростання витрат сільгоспвиробників сприяли підняттю в ціні овочів.

"Ціни будуть стрімко підніматися. Адже якщо світовий індекс цін на сировинні товари зростає, а у поточний час він саме це і робить, продукти харчування будуть підвищуватися швидше, ніж базовий прогноз інфляції на поточний рік, що становить 8%", – підкреслює Кукурудза.

Економіст Максим Праздніков стверджує, що можливе зміцнення гривні не позначиться на цінах, оскільки працюють на внутрішній ринок фермери не відчують змін.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

"Вони не стануть розкидатися додатковими відсотками ліквідності перед посівною, а потім і збором урожаю. Так що зекономлені на паливі і техніці гроші за рахунок курсу вони, ймовірно, залишать собі або інвестують у виробництво, чим вирішать знижувати ціни", – сказав економіст.

За словами Празднікова, ближче до літа ціни не тільки сповільнюють свій ріст, але і можуть почати знижуватися – у міру появи на прилавках вже української непарниковой продукції.

"За рахунок фактора сезонності до Великодня подорожчають овочі, фрукти та яйця. Однак далі буде зниження цін – до літа опуститися в ціні молочка, гречка та цукор", – зазначає експерт.

Економіст Олег Пензин також погодився з прогнозом щодо зростання цін на м'ясо, зазначивши, що у 2017 році вони зростали незалежно від сезону, а значить, так буде і в цьому, а ще спрогнозував при цьому подорожчання молочки.

"Після Великодня з'явиться додатковий попит на молочну продукцію – на сири, м'ясо, яйця, потім це все піде вгору в ціні", – зазначає Пендзин.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" зростання цін на продукти і послуги, які входять у "споживчий кошик" в кінці лютого дещо сповільнилося. Згідно з даними Укрстата, споживча інфляція в лютому становила 0,9%.

Як виявилося, овочі – вже не найдорожчий продукт. Продукти харчування в лютому, за даними Укрстата, зросли у ціні в середньому на 1%. Найбільше подорожчали фрукти – на 6,8%.