Протягом всього 2018 року продукти харчування в Україні дорожчатимуть у зв'язку з безперервною інфляцією і сезонним фактором.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТак, за словами економіста IMF group of Ukraine Григорія Кукурудзи, зростання цін на світовому ринку і скасування спецрахунків ПДВ для аграріїв вже призвели до 20%-го подорожчання м'яса, а девальвація гривні і істотне зростання витрат сільгоспвиробників сприяли підняттю в ціні овочів.
"Ціни будуть стрімко підніматися. Адже якщо світовий індекс цін на сировинні товари зростає, а у поточний час він саме це і робить, продукти харчування будуть підвищуватися швидше, ніж базовий прогноз інфляції на поточний рік, що становить 8%", – підкреслює Кукурудза.
Економіст Максим Праздніков стверджує, що можливе зміцнення гривні не позначиться на цінах, оскільки працюють на внутрішній ринок фермери не відчують змін.
"Вони не стануть розкидатися додатковими відсотками ліквідності перед посівною, а потім і збором урожаю. Так що зекономлені на паливі і техніці гроші за рахунок курсу вони, ймовірно, залишать собі або інвестують у виробництво, чим вирішать знижувати ціни", – сказав економіст.
За словами Празднікова, ближче до літа ціни не тільки сповільнюють свій ріст, але і можуть почати знижуватися – у міру появи на прилавках вже української непарниковой продукції.
"За рахунок фактора сезонності до Великодня подорожчають овочі, фрукти та яйця. Однак далі буде зниження цін – до літа опуститися в ціні молочка, гречка та цукор", – зазначає експерт.
Економіст Олег Пензин також погодився з прогнозом щодо зростання цін на м'ясо, зазначивши, що у 2017 році вони зростали незалежно від сезону, а значить, так буде і в цьому, а ще спрогнозував при цьому подорожчання молочки.
"Після Великодня з'явиться додатковий попит на молочну продукцію – на сири, м'ясо, яйця, потім це все піде вгору в ціні", – зазначає Пендзин.
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" зростання цін на продукти і послуги, які входять у "споживчий кошик" в кінці лютого дещо сповільнилося. Згідно з даними Укрстата, споживча інфляція в лютому становила 0,9%.
Як виявилося, овочі – вже не найдорожчий продукт. Продукти харчування в лютому, за даними Укрстата, зросли у ціні в середньому на 1%. Найбільше подорожчали фрукти – на 6,8%.