Через неналежне управління держмайном Украерорухом неефективно використано 279,9 млн гривень

Відповідні дані містяться у Звіті про результати аудиту ефективності управління майном Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, що має фінансові наслідки для державного бюджету за 2015 – 2017 роки. Про це повідомила прес-служба Рахункової палати України, передає УНН.

“Украерорух витратив 279,9 млн грн на придбання та фінансовий лізинг обладнання за зовнішньоекономічними контрактами. Водночас, до цього часу воно не змонтовано та не введено в експлуатацію”, – заявила член Рахункової палати Ірина Іванова, зазначивши, що наявність чи відсутність вказаного обладнання під час аудиту не підтверджена.

Причини невстановлення закупленого обладнання різні – не вирішені правові питання будівництва на земельній ділянці, де воно мало бути розташоване; неготовність технологічних приміщень, тощо. Крім того, деяке обладнання, попри закінчення належних термінів, досі не поставлене. Водночас керівник Украероруху не проводив відповідну претензійно-позовну роботу та не вживав дієвих заходів щодо встановлення цього обладнання.

Результати аудиту також показали, що непродуктивні витрати становлять 4,6 млн грн нераціональні – 43,2 млн грн; з недотриманням вимог чинного законодавства – 69,3 млн гривень. Цим порушенням не змогла запобігти система внутрішнього контролю Міністерства, а внутрішній аудит Украерорухом впродовж 2015-2017 років взагалі не здійснювався.

Популярні новини зараз
Невідомий "увів" 20-річну Лізу Чічуа просто перед Іраклі Макацарія: "Справжній принц" Пропитий сепаратист Олег Царьов більше не зміг приховувати правду від народу: путін "знищив" усіх чоловіків Донбасу Дзідзьо приділив особливу увагу Пономарьову у його день народження, а Зібров та Цибульська підтримали: "Обіймаю, Саня" У Кремлі хочуть помститися Україні за Крим, проте ресурсів практично не залишилося - Олег Жданов
Показати ще

Як зазначила Ірина Іванова, Украерорух разом із Мінінфраструктури також не оформили права на 71 земельну ділянку (54,4 гектара), які знаходяться в користуванні підприємства.

І, на думку аудиторів, є ризики їх взагалі втратити. Аудит також встановив, що Міністерство інфраструктури неналежним чином виконувало покладені на нього повноваження з управління об’єктами Украероруху. Зокрема, в Украерорусі не створено наглядову раду, не приведений у відповідність із законодавством Статут підприємства, а призначення його керівника відбувалося без проведення конкурсного відбору.

Через неналежний контроль з боку Мінінфраструктури, як уповноваженого органу управління, керівник Украероруху протягом 2015 – 2017 років не в повній мірі виконав умови контракту. На підприємстві існує значна прострочена дебіторська заборгованість.

Крім того, попри рекомендації Атестаційної комісії Мінінфраструктури, керівник Украероруху не вжив достатніх заходів для виведення коштів зі збанкрутілого “Платинум Банк”. І сьогодні існують ризики неповернення коштів і нанесення збитків підприємству на суму 404,1 млн грн. Іванова також зауважила, що під час аудиту були спроби не надавати необхідні документи представникам Рахункової палати. І лише після складення адмінпротоколу впродовж трьох днів аудитори отримали належну інформацію.

Рахункова палата підготувала ряд рекомендацій Уряду. Звіт про результати аудиту буде надіслано Комітетам Верховної Ради України з питань транспорту, з питань національної безпеки і оборони та комітету з питань запобігання та протидії корупції. Про допущені Украерорухом порушення законодавства буде проінформовано Службу безпеки України та направлено відповідні матеріали.