Облгази не змогли забезпечити своєчасного встановлення індивідуальних лічильників газу за рахунок тарифних коштів.

Про це розповів Олексій Хабатюк, заступник начальника департаменту енергоефективності у НАК "Нафтогаз", пише Gazeta.ua.

В Україні нараховують 10 млн індивідуальних побутових газових лічильників. На сьогодні без них залишаються близько 2 млн споживачів.

"Сьогодні прилади обліку встановлюють за рахунок грошей з тарифу чи коштів людей. Причому за останні передбачена компенсація. Однак, уряд досі не затвердив її розміри. У 3-х місячний термін від прийняття закону Кабмін не розробив порядок, щоб отримати компенсацію. Фактично часу на реалізацію стимулюючої політики не залишилося - закінчується третій квартал 2018 року. Люди залишилися без лічильників, адже не могли отримати компенсацію за їх встановлення", - наголосив експерт.

Популярні новини зараз
Наталя Могилевська примусила фанатів нервувати: співачку ледь не збив потяг в тунелі метро Мішель Андраде з "Орел і Решка" і Позитив пішли від Потапа та Ірини Горової: "Все вірно, я вже не є" "В очах біль і сум": не сказавши, а ні слова хворий Потап не розгубився - вийшов прямо до людей та зібрав 10 000 євро Олександр Алієв розніс в пух і прах Миколу Тищенка, який ховався на Закарпатті: "Чому ти обсир*єшся?"
Показати ще

Щоб стимулювати населення платити виключно за спожитий газ, програму забезпечення домогосподарств лічильниками необхідно завершити.

"За минулий опалювальний період субсидіанти спожили газу суттєво більше, ніж ті, хто оплачував його самостійно. Для квартир це у 1,6 рази більше. Для приватних будинків — у 2. Лише монетизація субсидій дозволить зацікавити кінцевого споживача економити газ. Тоді він отримуватиме кошти "на руки". зможе витрачати їх на власний розсуд. Щоправда до цього часу не створено робочу групу, не підготовлено нормативних документів стосовно монетизації", - підсумував Хабатюк.

Зазначимо, що минулого тижня Мінсоцполітики планувало забрати субсидії у споживачів, які відмовилися встановлювати газові лічильники. Однак уряд зняв із розгляду це питання.

Нагадаємо, Кабмін відклав підвищення ціни на газ до 1 жовтня.

Як повідомляв портал "Знай.ua", для українців ввели нові правила обліку газу.

Також "Знай.ua" писав, що уряд назвав ще одну умову для отримання субсидій.