Процес створення єдиної незалежної церкви розпочався в Україні.

Про це повідомляє італійське католицьке видання SIR, посилаючись на заяву представника Константинопольського патріархату митрополита Галльського Еммануїла.

"Можу підтвердити, що Вселенський патріархат (Константинопольський), при усвідомленні всієї своєї відповідальності як материнської церкви та враховуючи прохання з боку самих українців, після поглибленого вивчення питання, ухвалила рішення розпочати процес надання автокефалії православній церкві в Україні і вважає це рішення спрямованим на подолання розділення православних в цій країні", — сказав священнослужитель.

Відповідаючи на питання про недавнє призначення екзархів (посланці Константинопольського патріархату в Україні, яка, на думку московських священиків, є її "канонічною територією"), патріарх заявив, що їм слід "відкрити шлях до автокефалії", але при цьому не забувати про зобов'язання "служити єдності церкви".

Популярні новини зараз

Бабуся у 23: дівчина потрапила до Книги рекордів Гіннеса через раннього онука

Марічка Падалко змусить чоловіка Єгора Соболєва виховувати четверту "дитину"

Аліна Гросу показала свого красеня-чоловіка Михайла Михайловича: "Дуже схожі"

Солістка GO_А Катерина Павленко чесно розповіла Катерині Осадчій про стосунки з Maneskin: "Роман з фронтменом"

Показати ще

"Їхнє основне завдання — налагоджувати контакти, наводити мости і просувати діалог, що в підсумку повинно сприяти побудові місцевої незалежної церкви", — сказав митрополит Еммануїл.

Нагадаємо, Петро Порошенко розповів, що під час зустрічі з Вселенським патріархом підкреслювалося, що у разі спільного звернення українських президента, парламенту, церковних ієрархів Синод Вселенського патріархату буде готовий надати українській церкві Томос про автокефалію.

Як повідомляв "Знай.uа", Києво-Печерська і Почаївська лаври, які зараз належать УПЦ Московського патріархату, перейдуть під управління Української церкви після надання Україні Томосу про автокефалію.

Також "Знай.uа" писав про те, що в мережі виклали компромат на двох скандальних російських священнослужителів: спочатку на митрополита Іларіона, а потім на патріарха Кирила.