Міжнародний екологічний форум зібрав у столиці небайдужих до питання охорони довкілля. Серед гостей та учасників заходу були представники центральних органів виконавчої влади України, місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, науковці, експерти, спеціалісти профільних академічних, науково-дослідних та проектних інститутів, керівники профільних підприємств різних форм власності, представники посольств, міжнародних торгових палат та громадських організацій, винахідники в галузі екології.


Форум був приурочений Міжнародному дню охорони озонового шару. Серед основних тем для обговорення – збереження довкілля, раціональне використання природних ресурсів, вплив енергозбереження та енергоефективності на екологічну ситуацію України.

«Хочу подякувати всім партнерам, хто долучився та підтримав проведення Міжнародного екологічного форуму. Ми акцентували максимальну увагу на об’єднанні понад 300 учасників для створення комунікаційної платформи, а також залучення інвестицій та налагодження міжнародного співробітництва в галузі охорони довкілля та енергоефективності в Україні. І нам це вдалося! Результатом нашої роботи стала Резолюція, у яку ввійшли рекомендації спікерів, міжнародних організацій, громадськості щодо збереження довкілля. Документ, підписаний учасниками форуму, буде у найближчий час направлений у профільний Комітет ВРУ та Кабінет Міністрів України», - зазначила Лілія Олійник, організатор Форуму, голова ГО «Живу в гармонії».

З відкриттям форуму учасників привітали Заступник Міністра екології та природних ресурсів України Віктор Вакараш, народні депутати України Микола Скорик, Олександр Шевченко, Юлія Ковалевська, менеджер портфелю проектів сектору Енергетика та довкілля Програми розвитку ООН в Україні Паата Дженелідзе.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Петро Пантелєєв, заступник Голови Київської міської державної адміністрації, відкриваючи першу панель форуму, звернув увагу присутніх на те, що Київ долучився до ініціативи «Угода мерів». Столична влада активно працює над залученням інвестицій у сферу енергоефективності. Також у муніципальних школах проводиться робота над оснащенням сучасної диспетчерської системи для регулювання постачання світла, тепла та встановлення новітніх теплопунктів. Петро Олександрович наголосив на необхідності впровадження плану дій поступової модернізації Дарницької ТЕЦ упродовж наступних 5 років, а також безпечній рекультивації полігону №5 починаючи з 2019 року. Наразі Київ працює над розробкою спільного проекту міста ПраТ «Київспецтранс» з будівництва сміттєпереробного заводу потужності 450 тис. тон.

Спікер форуму – Народна артистка України та Посол чистої енергії Руслана Лижичко зауважила, що у питанні мінімізації екологічних викликів важливо всі екологічні ініціативи зосереджувати на мінімізації використання вичерпних ресурсів і перехід до використання відновлюваних джерел та енергетичних ресурсів.

Здорова земля, здорові рослини дадуть можливість будувати агробізнес у форматі екологічної ефективності – стверджують в НДІ «Інститут здоров’я рослин».

«Ми обираємо GreenChemistry. Це принципово новий підхід у сфері хімічних досліджень, який передбачає зменшення виробництва та використання шкідливих речовин. «Зелена» альтернатива надає екологічні переваги та економічну вигоду», – відмітив Володимир Маліновський, старший науковий консультант НДІ «Інститут здоров’я рослин». Біля стенду Інституту в експо-зоні учасники мали можливість поспілкуватися безпосередньо із засновником цієї принципово нової для України структури Віталієм Ільченко.

Друга панель МЕФ була присвячена відновлюваній енергетиці та енергоефективності.
Як зауважив Костянтин Гура, радник Голови Держенергоефективності, упродовж останніх 4 років є низка ключових здобутків, яких вдалося досягти завдяки плідній роботі над розвитком сфери енергоефективності та відновлюваної енергетики в Україні, зокрема: понад 1,1 млрд євро залучених «зелених» інвестицій у проекти відновлюваної енергетики; 6 млрд м3 заощадженого газу у рік; 1,2 млрд євро щорічної економії на закупівлі газу; 197 укладених ЕСКО-контрактів; 7 млрд грн. інвестицій в утеплення житла.


Важлива ініціатива Держенергоефективності, яка успішно запрацювала і допомогла населенню заощаджувати на енергоресурсах, – це програма «теплих кредитів». Завдяки цій програмі лише за невеликий період, із кінця 2014 р. і по сьогодні, в енергоефективність житлових будинків інвестовано 7 млрд гривень.

Підводячи підсумки форуму, Таїсія Кривенко, керівник проекту «Міжнародний екологічний форум» наголосила: «Відношення до навколишнього середовища – це питання екологічного виховання та само виховання. Поки кожен окремий житель планети не зрозуміє, що природу потрібно берегти, зусилля будь-яких урядів та екологічних організацій будуть безрезультатними».

Організаторами Форуму виступили – ГО «Живу в гармонії» та Міжнародна торгова палата ICC Ukraine. Форум відбувся за підтримки Київської міської державної адміністрації та Держенергоефективності.


ТВ партнери – 5 канал та 8 канал і програма «Час Перших». Серед медіа-партнерів Форуму – журнали Фокус, «Публичные люди», «Мир отдыха и Бизнеса», Грушевського, 5, Дипломат, APRIORI, Екологія промислового краю, Екологія Підприємства, Fashion of Diplomacy, Слово і Діло, газета «ВЕСТИ», інтернет-видання - Екопростір, Обозреватель, ukr.life, oneli.me, UA Protection, СОЦПОРТАЛ та Lucky Ukraine.

Фото: Олена Криворучко, Михайло Красноюрченко