Всесвітній день серця

Цей день - ініціатива Всесвітньої федерації серця, його вперше організували в 1999 році і його підтримали багато значущих організацій. Мета свята - підвищити усвідомлення небезпеки в суспільстві, яка викликана епідемією серцево-судинних захворювань. Також проводяться профілактичні заходи для ішемічної хвороби і мозкового інсульту. Девіз дня: «Серце для життя».

Також федерація проводить заходи в більш ніж 100 країнах: масова перевірка здоров'я, публічні лекції, наукові виставки і форуми, концерти, прогулянки і спортивні змагання. Щорічно ці заходи присвячені різним темам.

Міжнародні дні спостереження птахів

Це не один день, а відразу вихідні, зазвичай останні у вересні або перші в жовтні. Безліч людей в світі йдуть в ліс, в парк, на болото або на поляни, на узбережжя і спостерігають за пернатими. Це і екологічна акція, і відмінний вид відпочинку для всіх на Землі. Вперше день пройшов в 1993 році, а сьогодні в ньому беруть участь вже сотні тисяч людей.

Основні цілі - привернути більше уваги до світу птахів і тому, що потрібно зберігати їх місця проживання. А також отримати нові дані про міграції птахів, щоб дізнатися шлях їх перельоту і дізнатися про чисельність різних видів. Учасники повинні відзначити всіх птахів, яких вони зустрінуть на спеціальному аркуші і відправити результати в координаційний центр.

Популярні новини зараз

Зірку "Гри престолів" Емілію Кларк примушували роздягнутися: "Я сказала: Іди на ***"

"Штани не тиснуть?": Лорак перетворилася на справжню хуліганку, молода і зухвала

Синоптики обіцяють останній окрайчик тепла: коли українцям готуватись до зими

Українцям значно підвищать пенсії та раніше "відпустять" на відпочинок: поталанило не всім

Показати ще

Православні свята:

  • Субота Воздвиження.
  • Післясвято Воздвиження Хреста.
  • Великомучениці Євфимії Всехвальної.
  • Святителя Кипріяна, митрополита Кі евского і всієї Русі, чудотворця.

Євфимія

Сьогодні в православ'ї відзначають пам'ять святої Євфимії Всехвальної, яка жила в кінці 3-го - на початку 4-го століття в Халкідоні. А на Русі сьогодні ловили птахів і проводили ворожіння на цих кісточках. Так можна було дізнатися, якою буде зима. Вважається, що чим більше жиру на кістках качки або глухаря, тим сильніше будуть взимку морози. Також сьогодні заготовляють капусту на зиму, зазвичай її квасили.

Іменини в цей день

Олексій, Віктор, Григорій, Йосип, Людмила, Сергій