Україна готова скасувати перехід на літній і зимовий час слідом за Європейським союзом, але поки рішення офіційно не прийнято за традицією в останню неділю жовтня у нашій країні відбудеться перехід на зимовий час.

В ніч з 27 на 28 жовтня о 4 ранку стрілки годинників потрібно перевести на годину назад. У 2011 році в Україні вже була спроба скасувати переведення годинників, але вона виявилася невдалою.

На сьогоднішній день близько 100 держав у всьому світі, в тому числі і Україна, практикує двічі на рік перехід на зимовий час, а потім на літній. Ще на початку минулого століття ця процедура дозволяла значно економити природні та виробничі ресурси, зокрема свічки, вугілля та електроенергію.

Популярні новини зараз

ПриватБанк запровадив жорсткі обмеження через карантин

У Львові молода жінка померла через дивну хворобу, медики спантеличені - на коронавірус не дуже схоже

Календар городника - коли саджати картоплю, буряк, моркву, огірки та інші овочі

Українець купив телевізор в Ельдорадо і пошкодував про це, реакція персоналу дивує

Показати ще

Лікарі стверджують, що організм людини легше переносить перехід на зимовий час, ніж на літній. Але, в будь-якому випадку людині на перших порах важко адаптуватися до нового режиму.

Не секрет, що перехід на інший час і восени, і навесні, завжди по-особливому позначається на організмі. З цього приводу сперечаються вчені, але те, що підтримувати в цей час себе вітамінами і правильно харчуватися потрібно, це факт. Одні фахівці говорять про те, що якогось значного впливу на організм людини переведення часу не надає. Інші ж заявляють про проблеми зі сном, поганий настрій і вцілому погане самопочуття.

Вчені встановили, що причиною негативних наслідків переведення годинників пов'язані з порушенням балансу між внутрішніми біологічними годинами людини і реальним часом. Тому люди в період адаптації іноді знаходяться в змішаних почуттях і відчуттях.

Фахівці говорять про особливу функцію біологічних годин: завдяки їм організм підлаштовує вироблення гормонів, стабілізує температуру тіла, а також відповідає за час сну і неспання людини. А переведення годин вносить зміни до режиму дня людини, тому ми й відчуваємо зміни в самопочутті.

Нагадаємо, стало відомо, коли Європа відмовиться від зимового і літнього часу.

Як раніше повідомляв "Знай.uа" в уряді заявили, що в Україні немає жодних економічних обґрунтувань переходу на літній і зимовий час.

Знай.uа писав, що у Кабінеті міністрів України заговорили про скасування переведення годинників.