Україна в ніч на неділю, 25 березня, перейшла на літній час. Таким чином, в 3:00 стрілки годинника перевели на одну годину вперед.

Варто нагадати той факт, що переведення годинників на літній час на території України здійснюється щороку з 1981 року. Вважається, що це призводить до більш ефективного використання світлого часу доби у літній період.

Перехід на сезонний час проводиться більш ніж в ста країнах світу. Серед тих, хто не переводить годинник - Росія, Японія, Китай, Казахстан, Киргизія. Раніше відмовилася від переведення і Туреччина - тепер там живуть за літнім часом.

Як швидко прокинутися

Популярні новини зараз
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

Перший час проспатися на годину раніше звичного буде складно, навіть людям з самою сильною волею. Наші експерти – фітнес-тренер, вчитель з йоги Галина Арвахі, і терапевт Наталія Гордієнко – поділилися секретами швидкого пробудження та хорошого настрою протягом дня.

Вони радять:

добре потягнутися;

зробити гімнастику: лежачи в ліжку розтерти долоні до відчуття тепла, прикласти долоні на очі і зробити 30 натискань, перенести долоні на вуха і також зробити 30 натискань. Потім покласти праву долоню на лоб, ліву – на неї. Зробити розтирання по лінії лоба від скроні до скроні – по 30 разів в кожну сторону. Покласти праву долоню на живіт, ліву – на неї. Зробити 30 кругових рухів за годинниковою стрілкою. Перенести руки до голови. Швидкими рухами пальців (як при друкуванні) зробити масаж голови, торкаючись всієї зони росту волосся. Продовжувати протягом хвилини. Перенести руки на стопи і круговими рухами масажувати кожен палець і центру стопи. Так стимулюються точки, що відповідають за різні органи і системи тіла;

включити улюблену музику;

прийняти контрастний душ;

випити зелений чай з лимоном (він надає тонізуючу дію на нервову і серцево-судинну системи, а також містить ударну дозу вітаміну С, який стимулює роботу мозку).

Як повідомляв портал "Знай.uа" Україна востаннє переведе годинники в 2012 році і залишиться у другому часовому поясі, але уряд не розглядав це питання. Одними з перших країн, які ввели переведення часу, стали Англія і Німеччина. Навесні переводили стрілки годинника на годину вперед, а восени повертали назад.З тих пір традиція прижилася у більш ніж сотні країн світу.