День автомобіліста і дорожника

Щорічно в останню неділю жовтня вся Україна святкує День автомобіліста і дорожника. В цьому році дата припадає на 28 жовтня. Вперше його відзначили в 1993 році відповідно до Указу президента № 452/93.

За часів Радянського Союзу це професійне свято працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства було відоме як День працівників автомобільного транспорту. А після розпаду СРСР і зі становленням незалежності українська влада зробила це свято загальним для водіїв і дорожників.

День визволення України від фашистських загарбників

28 жовтня українці відзначають важливу дату у своїй історії — День визволення від фашистських загарбників — національне свято, присвячене вигнанню військ нацистської Німеччини з території України військами Червоної Армії в 1944 році.

Ця дата ще відносно молода, так як її почали відзначати в нашій країні тільки в 2009 році згідно з Указом Віктора Ющенка № 836/2009. Свято було введено «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, а також вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу під час Другої світової війни».

Популярні новини зараз

Під Львовом банда в масках вдерлася до глави лісгоспу, орудували звірі: закатували на очах у дітей

Подруга Фреймут Островська загинула у кривавій ДТП, очевидці розклали трагедію "по поличках": "Жодних шансів"

На пенсію в 50: українкам пропонують вийти на відпочинок раніше, головна умова

Жінки йтимуть на пенсію у 55: Зеленський вніс поправки до закону 4-х річної давності

Показати ще

Міжнародний день анімації

Міжнародний день анімації (International Animation Day) було засновано за ініціативою французького відділення Міжнародної асоціації анімаційного кіно (The International Animated Film Association, ASIFA) в 2002 році на честь 110-річчя публічного представлення першої анімаційної технології.

28 жовтня 1892 року винахідник Еміль Рейно (Emile Reynaud) запросив всіх бажаючих побачити «оптичний театр» (theatre optique). Він вперше публічно показав апарат праксиноскоп, який зображував картинки в русі. Саме ця дата вважається початком епохи анімаційного кіно.

Міжнародний день тещі

Кожну четверту неділю жовтня у світі відзначають незвичайне свято – Міжнародний день тещі (Mother-In-Law Day). Хоча він поки не має статусу офіційного, але дуже популярний вже в багатьох країнах.

Єфимій Осінній

В цей день православні віряни вшановують пам'ять святого Євфимія Солунського, який жив у 9 столітті в Палестині. В народі свято прозвали «Єфимій Осінній», так як до цього періоду наближалася зима, і всяка рослина і тварина готувалися до її приходу.

Іменини в цей день

Панас, Денис, Дмитро, Юхим, Іван, Лук'ян, Семен.