В рамках нових домовленостей України з Міжнародним валютним фондом ціна на газ для населення значно зросте. Однак, якщо раніше мова йшла про разове підвищення тарифів, то зараз те ж саме пропонується зробити в кілька етапів.

В України на це є рік. Про це пише видання "Хвиля".

З 1 листопада ціна на газ для населення зросте на 23,5%, що передбачає підвищення тарифів і на теплопостачання. Утім, це не кінцеве підвищення. Програма співпраці з МВФ передбачає доведення ціни на газ до ринкової, а це значить, що вирости ціна, за домовленостями, повинна ще на 40%.

Ринкова ціна розраховується на базі імпортного паритету - середньої ціни на імпортний газ за певний період. Ця складова в структурі ціни на газ для споживачів є найбільшою. Вона включає прогнозну ціну на німецькій газовій торговому майданчику (хаб NCG), а також вартість транспортування газу від NCG до західного кордону України через Німеччину, Чехію і Словаччину.

Позатим в МВФ впевнені, що не виконати такі "пільгові умови" підвищення ціни на газ Україна не зможе.Кредитор очікує чергового підвищення навесні 2019 року - на 15%, а наступне заплановано на осінь 2019.

Яким саме буде крок підвищення, буде залежати також від ситуації на світових сировинних ринках.

Популярні новини зараз

Рак яєчників повернувся до Наталії через 9 років: "Життя варте того, щоб за нього боротися"

Будівельник з Львівщини закохав у себе Тіну Кароль на "Голос країни": Балан так не вміє

Молода українка померла під час пологів на руках у байдужих лікарів: маля ніколи не поцілує маму

Головне за ніч: Мірзоян показав нову жінку, Дан Балан влаштував Кароль скандал, на Укрпошті відмовилися від рідної мови і кицька Лободи

Показати ще

Нагадаємо, що на засіданні уряду прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що ціна на газ для населення не буде підвищуватися до кінця поточного опалювального сезону.

"Хочу чітко повідомити, що ні в цьому році, ні в цьому опалювальному сезоні більше ціна на газ підвищуватися не буде. Точка", - сказав він.

Нагадаємо, українська влада і Міжнародний валютний фонд досягли угоди про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA), яка замінить програму розширеного фінансування (EFF), затверджену в березні 2015 року, що закінчується в березні 2019 року.

Як повідомляв портал "Знай.ua", кредити МВФ ніколи не врятують економіку України, експерти пояснили, чому.

Також "Знай.ua" писав, Міжнародний валютний фонд оприлюднив економічний прогноз для України на найближчі 5 років.