У неділю, 4 листопада, весь православний світ влаштовує свято на честь Казанської ікони Божої Матері (за старим стилем - 22 жовтня). Ікона шанується як чудотворна. Також за народним календарем у цей день відзначається свято Казанська осіння.

Казанська ікона Божої Матері 4 листопада: головні заборони свята

Варто відзначити, що свято Казанської ікони Божої Матері завжди було важливою датою. Воно вважалося свого роду кордоном між осінню і справжньою зимою. З цього дня наші предки чекали настання морозів. У народі судили про погоду за прикметами: якщо восени знімали хороший урожай, то готувались до суворої зими. При цьому якщо у цей день піде дощ, то це означає швидке настання зими.

Ще в цей день традиційно влаштовували пишні весілля. Вважалося, що хто на Казанську одружиться, той щасливим буде все життя. Відзначається, що відмовляти в пропозиції руки і серця на свято не прийнято.

Популярні новини зараз

Мільйонне місто завалило снігом посеред літа: природний катаклізм приголомшив світ

Улюблені курорти українців спалахнули як сірники: дим, паніка і троє загиблих

Пишні груди Олі Полякової викликали подив у українців: "Прекрасний силікон"

Син Потапа та Ірини Горової перетворився на справжнього чоловіка: "Фіксує красу"

Показати ще

Крім того, про вдалий шлюб у народі складали безліч цікавих прислів'їв та прикмет: «Обирай корову за рогами, а дівку за родами (батькам)»; «Добра дружина та жирні щі — іншого добра не шукай»; «Одружитися швидше — у будинку прибутковіше».

У разі, якщо ж молоду дівчину заміж ніхто не кликав, вона здійснювала спеціальний обряд. Потрібно було встати зі світанком і відправитися в березовий гай, щоб знайти лист, обгорнутий в іній. У такий лист було прийнято дивитися, немов у дзеркало. Це робилося для того, щоб стати привабливою для майбутнього нареченого.

Крім того, Казанська осіння вважалася періодом розрахунків за виконані будівельні роботи. Залишати робочого без оплати не можна було. Це був останній день, коли власники будинку могли розрахуватися зі всіма робітниками.

Коли чоловіки поверталися додому з грошима, господині накривали для них святкові столи, пекли смачні пироги, млинці і скликали сусідів на пивні напої. Примітно, що в рецептуру селянського пива нерідко крім ялівцевих ягід та хмелю входили буряк і морква.