Українцям дали детальне роз'яснення, що означає новий закон про "муніципальну няню" та іншої допомоги родинам, у яких є діти до трьох років.
У Міністерстві соціального захисту пояснили, на які види допомоги можуть розраховувати сім'ї, в яких народилися діти і роз'яснили, впливають додаткові види допомоги на тривалість відпустки по догляду за дитиною, -пише "kp.ua".

Нещодавно в суспільстві почали активно поширюватися чутки про те, що з наступного року в Україні можуть скасувати декретну відпустку. Журналісти відправили чиновникам лист з проханням пояснити всі нюанси нововведення.

декретна відпустка

Як нам повідомили представники Мінсоцполітики, матеріальна допомога сімей з дітьми, забезпечується шляхом надання їм державної грошової допомоги відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".

грошова допомога

Згідно з Законом, сім'ям, в яких народилися діти, призначаються такі види державної допомоги:

Популярні новини зараз
Головне за ніч: росіяни "здалися", путіна принизили під час візиту закордон, а Арестович розповів, чим обернеться війна у серпні Настя Каменських зворушливо показала найвідповідальніший момент в її житті: "Я дуже хвилювалась" З якої погоди розпочнеться липень в Україні: прогноз синоптикині Наталки Діденко Наталя Могилевська втрапила в халепу: "Друзі мої! Трапилось непередбачене"
Показати ще

*допомога у зв'язку з вагітністю та пологами (право на цю допомогу мають вагітні жінки, в тому числі і неповнолітні, які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування);

*допомога при народженні дитини надається одному з батьків, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною).

Згідно чинного законодавства, питання припинення надання цих видів допомоги з початку 2019 року не розглядається.

Також у відомстві нагадали, що з 1 вересня 2018 року при виписці новонароджену дитину в пологовому будинку або за місцем його проживання видається одноразова натуральна допомога "пакунок малюка".

З 1 січня 2019 року планується введення відшкодування послуги по догляду за дитиною до 3 років "муніципальна няня" у розмірі прожиткового мінімуму для дітей до 6 років, встановленого на 1 січня відповідного року, це близько 1500 гривень.

Таким чином, дана підтримка не впливає ані на розмір соцдопомоги, ані на тривалість відпустки по догліду за дитиною. Це, так би мовити, бонус молодим матерям, які будучи в декреті можуть звернутися за послугами муніципальної няні, витрати на яку компенсує держава.

Нагадаємо, Конституційний Суд України поставив крапку у питанні грошової допомоги по догляду за дитиною.

Як повідомляв раніше Знай.ua, в Україні збільшать мінімальну грошову допомогу безробітним.

Також Знай.ua писав, що відома телеведуча Маша Єфросиніна розповіла, и кричить вона на свою дитину.

Дивіться: Все про проект "муніципальної няні"