Штам грипу Н1N1 - це найбільш небезпечний вірус. Захворювання протікає бурхливо, дуже швидко гинуть молоді люди. Про це повідомила лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська, передає Голос.ua.

"Грип – це непередбачуване захворювання. Всі його вивчають, він другий за вивченістю після вірусу імунодефіциту. Грип постійно підносить сюрпризи. Говорити про прогнози щодо грипу - справа невдячна. В Україні пік захворюваності може бути до кінця грудня, але може бути і пізніше", - зазначила О. Голубовська.

За словами медика, минулий сезон грипу був досить спокійним. Домінував грип, але несподівано він мав у США надзвичайно важкий перебіг. Там загинуло 80 тис. чоловік від штаму "сінгапур", який ми чекаємо у цьому році у нас, в Україні.

Наскільки він буде агресивним, ми сказати не можемо. Найбільше ми боїмося штаму Н1N1, це найбільш небезпечний вірус. Захворювання бурхливо протікає, гинуть молоді люди, причому дуже швидко.

Популярні новини зараз

Дружина Дзідзьо відверто розповіла про проблеми в родині: "Не ночує вдома"

Хвору Лілію Ребрик посадили під замок: "Весну зіпсовано..."

Співачка Аlyosha показала маленьку донечку: копія Тараса Тополі

Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"

Показати ще

За словами інфекціоніста, найнебезпечніший грип - Н1N1, який викликає важкі ураження особливо у груп ризику – людей, які страждають на цукровий діабет, осіб з надмірною масою тіла, людей з хронічними хворобами серця, вагітних.

Лікар додала, що грип або за 5 днів проходить, або відбуваються незворотні зміни в легенях (від 3-х до 5-6 днів), і летальний результат.

"За клінічним перебігом зараз у хворих на грип, які лежать у нас в стаціонарі, нічого несподіваного не відбувається. Найголовніше при грипі - це готовність, повинні бути готові всі клініки. Треба запасатися препаратами для специфічної терапії грипу. За 3 дні можуть статися незворотні зміни в легенях. Ці препарати повинні бути в аптечній мережі", - підкреслила О. Голубовська.

Інфекціоніст пояснила, що відповідальність хворих в тому, щоб вчасно звернутися за медичною допомогою. В перші 48 годин треба приймати певні препарати - вони дієві саме протягом цього часу.

Нагадаємо, небезпечні бактерії "населяють" людську шкіру, медики запропонували рішення.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", медики розробили стійку вакцину для лікування спинного мозку.

"Знай.uа" писав про те, що вчені знайшли спосіб перемогти рак раз і назавжди.