В Україні попри міжнародні санкції досі працюють чимало підприємств, котрі керуються з Росії. Це стосується не тільки брендів одягу, чи торговельних центрів, а й мобільних операторів.

Приміром, користувачі у Facebook пишуть, що більше половини акцій "Київстару" належить російській "Альфа-групп" Фрідмана. Під брендом Vodafone в Україні працює на 100% російський МТС (належить до холдингової групи "Система" Євтушенкова), повідомляють "Акценти".

До переліку потрапив і Lifecell, який тривалий час пов'язували із Рінатом Ахметовим і турецькими бізнесменами: до 13,22% акцій Turkcell належать знову ж таки "Альфа-групп".

Популярні новини зараз

Закоханий нахаба спробував щастя зі суворою Златою Огнєвіч: "Ти мене роздягаєш?"

Учасниця "Холостяка" пройшла у Фінал "Міс Україна-2021": не" Зайка", і не Анна Богдан

Учасник шоу "Холостячка" вирішив завоювати серце Злати Огневич діамантом зі скла: "Я, м'яко кажучи, о*уїв"

Ольга Сумська показала чоловіка, який їй зраджує: "Спасибі"

Показати ще

Про те, що провідні українські мобільні оператори підконтрольні російським олігархам, неодноразово писали ЗМІ.

Стверджується, що і "Київстар" (через компанію "Altimo"), і "Turkcell Holding AS" (через "Cukurova Telecom Holdings Limited") входять до консорціуму "Альфа-Груп". "Turkcell Holding AS" діє в якості дочірньої компанії "Cukurova Telecom Holdings Limited".

"Cukurova Telecom Holdings Limited" є холдинговою компанією. Компанію засновано 2005 року, базується вона на Британських Віргінських островахі є, власне, офшором. В свою чергу частина акцій "Cukurova Telecom" належить все тій же "Альфа-Груп" Фрідмана ", - йдеться у розслідуванні.

"Альфа-Груп" - це сукупність бізнесів, які діють переважно на ринках Росії і СНД, основними бенефіціарами яких є Михайло Фрідман (РФ), Герман Хан та Олексій Кузьмічов (РФ). Кінцевим власником МТС є російський громадянин Володимир Євтушенков.

"Як і у випадку з компанією "Київстар", повноцінного, українського мобільного оператора придбали в свою власність російські магнати і олігархи, які швидше за все підвладні Кремлю", - наголошується в документі.

Всю систему монополістів та зв'язку із Росією можна показати наступними схемами:

Дивіться: в Україні можна буде змінити мобільного оператора, але залишити номер

Нагадаємо, українцям пояснили, як працюватиме мобільний зв'язок в умовах воєнного стану. Як повідомляв "Знай.ua", Kyivstar запустив безліміт 4G. Також "Знай.ua" писав, стало відомо, як Lifecell накручує нові тарифи.