В Україні з'являться в обігу нові гроші. Нацбанк випустить дві пам'ятні монети номіналом 2 та 5 гривень.

Про це повідомили на офіційному сайті Національного Банку України.

Одна з монет, які вийдуть в обіг у четвер, 17 січня, отримала назву "100 років Акту Злуки — соборності українських земель", і присвячена проголошенню акту про об'єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в єдину незалежну державу.

Монета виготовлена з нейзильберу, масою 16,5 м та діаметром 35,0 мм. Випустили монету тиражемж — 40 тисяч штук.

Популярні новини зараз
ПриватБанк встановив "грабіжницькі" відсотки на послуги, і українці вирішили влаштувати бойкот: "Хто ворог - незрозуміло" В уряді закликали українців не божеволіти за запасами продуктів на зиму: як підготуватися правильно В українських супермаркетах слідом за гречкою почали падати ціни на іншу популярну крупу В Україні знову сильно подорожчало м'ясо: скільки коштуватиме курятина і свинина
Показати ще

Ця монета випущена номіналом 5 гривень.

Другу монету викарбували номіналом 2 гривні, і присвятили Богдану Ханенку.

"Представнику відомого козацько-старшинського роду, колекціонеру, меценату, підприємця, громадського діяча, який користувався авторитетом у фінансових і промислових колах та був помітною фігурою в діловому і суспільному житті Києва", — написали на представники НБУ.

2-гривеник також виготовили з нейзильберу. Маса цієї монети — 12,8 г, діаметр — 31 мм. В обіг пустили цих монет у кількості 35 тисяч штук.

Нагадаємо, висока ймовірність, що до кінця 2019 року валюта США все ж може подорожчати до 30 грн. За долар, євро в цьому випадку буде коштувати 33 грн. У бюджеті-2019 зазначено, що в грудні долар буде коштувати 29,4 грн.

Як повідомляв раніше Знай.ua, українцям детально розповіли, що і на скільки дорожчатиме в Україні кожного місяця 2019.

Також Знай.ua писав, що ПриватБанк повідомив про припинення роботи та тимчасово заблокує картки клієнтів.

Українців попередили, що 13 січня фінустанова проведе модернізацію системи.

Дивіться: Як друкуються гроші в Україні