Процедура відшкодування податку на додану вартість відбувається у строки, встановлені законом, – ДФС дотримується визначених Податковим кодексом термінів до 2-х місяців, стверджує в.о. заступника Голови Державної фіскальної служби України Євген Бамбізов.

«Підстав для хвилювання щодо своєчасного відшкодування ПДВ – жодних. ДФС буде й надалі чітко дотримуватись норм, що містяться в Податковому кодексі. Всі суми відшкодувань нараховуватимуться справедливо та без запізнень», -- написав Бамбізов.

За його словами, суми відшкодувань постійно зростають – як і кількість заявок. «Водночас суттєво виросла і кількість транзакцій, які необхідно перевіряти»,-- повідомив чиновник.

За даними Євгена Бамбізова, обсяги ПДВ, який було відшкодовано 2018 року, майже на 10% більші за показник 2017 року: 131,7 проти 120,1 млрд грн. Зросла й середньомісячна сума відшкодування: 11 проти 10 млрд грн/місяць. Піковий показник по відшкодуванню цього податку прийшовся на листопаді минулого року, що було пов'язане з сезонною активністю експортерів агропродукції. Протягом цього осіннього місяця відбулося відшкодування 13,6 млрд грн (за декларацією жовтня). Ця цифра стала абсолютним рекордом.

Станом на початок січня цього року залишок невідшкодованих сум ПДВ становить 27,5 млрд грн. З них поточна заявка (подана у грудні за декларацією листопада) складає 15,6 млрд грн.

Популярні новини зараз
Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців
Показати ще

«Протягом січня ДФС передала до Держказначейства висновки щодо підтвердження відшкодування на суму в 19,8 млрд грн. З яких 11,1 млрд грн – за декларацією жовтня (за результатами документальних перевірок), та 8,8 млрд – за декларацією листопада (за результатами камеральних перевірок)»,-- написав Бамбізов.

Водночас мають місце й намагання відшкодувати ПДВ в незаконний спосіб -- перевірки з боку фіскальної служби постійно виявляють такі порушення. Тільки у січні упереджено відшкодування майже 406 млн грн – за результатами документальних перевірок. Та близько 55 млн грн – за результатами камеральних перевірок. Загалом же сума ПДВ, який намагались відшкодувати з порушеннями, сягає 1,3 млрд грн – наразі по цим деклараціям тривають судові розгляди.

Бамбізов нагадує, що відшкодування йде в автоматичному режимі і являє собою зручний прозорий справедливий механізм. Будь-яке стороннє втручання ззовні в процес відшкодування ПДВ є неприпустимими, наголосив він.