Українська IT-сфера — одна з ключових галузей вітчизняної економіки з точки зору перспектив. Інформаційні технології приносять Україні хороші гроші, і, при належному розвитку, принесуть ще більше. Спираючись на доповідь Tech Ecosystem Guide to Ukraine 2019, глава фінансової компанії «Леогеймінг Пей», медіа-експерт Альона Дегрік Шевцова розібралася в перспективах українського ринку в спеціальному коментарі для видання UA.NEWS.

«У 2017 році інформаційні технології прорвалися у топ-сфери нашої країни. Зайнявши третю позицію рейтингу, вони принесли нам 3,5 мільярда доларів. У 2018 року розвиток продовжився — айтішники вийшли на друге місце з $4,5 млрд, — пояснює Дегрік Альона. — Це значні суми. І радує те, що в 2018 році українські стартапи отримали цілих $290 млн інвестицій, що стало рекордом», — зазначила глава «Леогеймінг Пей».

Втім, ці дані — неофіційні і з відкритих джерел, не виключено, що насправді сума виглядає ще значніше. І, звичайно, не можна не згадати, які компанії отримали найбільші обсяги інвестицій. Це Gitlab, Grammarly і BitFury, що прославляють Україну на світовому айті-ринку.

«Кількість зайнятих в галузі людей також вражає. В українському IT зайнято від 160 до 184 тис осіб, і їх число щороку зростає на 20%. Таке зростання сприяє розвитку інфраструктури — щороку в державі з'являються нові айті-хаби (вони вже є більш ніж в 20 містах). В наявності є понад півсотні коворкінгів і більше 30 нішевих асоціацій», — розповіла Альона Дегрік Шевцова.

Залишився головний штрих — підтримка сфери державою. Один з її аспектів — освіта. 200 вітчизняних вищих навчальних закладів щорічно випускають 16 000 спеціалістів інформаційних спеціальностей. Поступово з'являються і стандарти підготовки кадрів, які допомагають зміцнити IT як значущу галузь для України, вважає Альона Дегрік Шевцова.

Популярні новини зараз
Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Нова війна, тепер космічна: астрономи розповіли, як НЛО прилетять боротися за воду Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Нагадаємо, Альона Дегрік — медіа-експерт і автор популярного блогу про платежі на порталі "Minfin". Нещодавно вона розповіла про тренди і перспективи мобільних платежів на 2019 рік та поділилася думкою про те, чому digital-friendly банки стають лідерами галузі.