Наразі в країні одночасно відбуваються два процеси, які мають абсолютно різну природу: індексація пенсій та одноразова виплата у сумі 2400 гривень для певної групи пенсіонерів.

Про це стало із відеоблогу "Фінансова грамотність" економічного експерта Сергія Фурса.

Економіст впевнений, що індексація базується на законі про реформу пенсійної системи, прийнятому ще наприкінці 2017 року. Цей закон передбачає, що з 2019 року пенсії щороку будуть перераховувати за прозорою та зрозумілою формулою. Це правильно і ніяк не пов'язано з виборами.

"Спроби прив'язати початок індексації до виборів виглядають недоречно. Адже закон приймався у 2017 році і крім індексації передбачав ще й перехід на нову формулу", - пояснив Фурса.

Популярні новини зараз

Сумська і Борисюк на честь "срібної" річниці показали, як виглядали 25 років тому

Головні новини за 6 травня: загибель Софії Ротару, гроші на кисень і курйоз Володимира Зеленського

Засоби від усіх хвороб огірків: овочі й бадилля будуть зеленими до самої осені

Оксана Гайсинська кардинально змінила імідж після смерті Кернеса: ви не впізнаєте вдову мера

Показати ще

Експерт додав, що саме це спровокувало підвищення пенсій в кінці 2017 року, тож логічно, що не було потреби робити індексацію у 2018 році. Так само як і пропускати 2019 рік тільки з тієї причини, що це – рік виборів.

Проте Фурса наголосив, що одноразові виплати мають політичний підтекст, а саме боротьбу за голоси найбільш бідного електорату, який традиційно чутливий до таких "добрих справ".

"Так, це погано, як і будь-яка форма підкупу виборців. Але це – традиційна поведінка будь-якої української влади. І Янукович, і Тимошенко свого часу робили так само", – сказав він.

Економіст резюмував, що цей процес не зупинити, поки політики будуть бачити, що підкуп виборця за гроші всіх платників податків відбивається на зростанні рейтингу того, хто цей підкуп здійснює.

Додаткові виплати отримають ті, кому в результаті індексації пенсій 1 березня дістанеться нижче мінімальної або мінімальна пенсія. Зокрема, це українці, які раніше мали низьку зарплату, але значний страховий стаж: понад 35 років чоловіки та 30 років жінки, які вийшли на пенсію після 2011 року; 25 років у чоловіків і 20 років у жінок, які вийшли на пенсію до 2011 року.

Нагадаємо, Рева розповів, кому підвищать пенсії, а на кого чекає лише разова виплата: вже у березні.

Як повідомляв портал "Знай.uа", міністр-дієтолог різко пригрозив українцям: більше не побачите соціальних виплат.

Раніше "Знай.uа" повідомляв, що українців звільнили від боргів за комуналку: кому пощастило.