Міністерство соціальної політики готує жорстку реформу системи виплат державної допомоги.

Про це повідомляє Хвиля.

Наразі вже відомо, що у першу чергу зміни торкнуться принципу призначення матеріальної допомоги.

Відзначається, що на даний момент державну допомогу оформляють відповідно до соціального статусу людини чи сім'ї, то незабаром єдиним мірилом стане рівень доходів.

Популярні новини зараз
Застосування зброї у всіх напрямках: Ентоні Блінкен закликав українців не опускати руки Путін може завдати ядерного удару: розвідка звітувала про можливі цілі Лукашенко слідом за Путіним може почати мобілізацію: але у черговий раз задурять мозок Українцям у жовтні виплатять по кілька сотень гривень: хто і як зможе отримати
Показати ще

Єдині правила

Крім того відзначається, що у планах міністерства чиновники намагаються уніфікувати всі види державної допомоги.

"Є різні види допомоги, яка виплачується не за принципом, потребують люди в ній чи ні, а тому, що у них той чи інший соціальний статус. Є категорії, де дуже багато бідних людей, але не можна забувати, що не всі з них мають однаковий достаток. Головна ідея допомоги людям - вона повинна виходити не з того, який у них статус, а з доходів. Соціальна категорія це не ключове: інвалід це або чорнобилець - неважливо, головне - матеріальний стан людини", - підкреслив міністр.

При цьому влада намагатиметься правильно оцінити фінансовий стан людей, з урахуванням їх тіньових доходів. Як саме це буде робитися - поки невідомо.

Разом з тим варто відзначити, що віце-прем'єр-міністр Павло Розенко відзначив, що економіка України зростає більш швидкими темпами, ніж прогнозували міжнародні фінансові інститути.

"Ще три роки тому мінімальна заробітна плата в Україні становила 50 доларів, а сьогодні вона зросла вже втричі. Тобто українська економіка зростає більш швидкими темпами, ніж нам прогнозували міжнародні фінансові інститути", - зазначив Розенко.

Він додав, що ще у 2013 році МВФ прогнозував, що Україна зможе відновити всій економічний потенціал лише у 2022 році.

"Але вже сьогодні ми можемо сказати, що рівень заробітних плат в 2019 році в доларовому еквіваленті досягне докризового, довоєнного 2013 року", - сказав він.

Нагадаємо, українцям показали зарплати міністрів і депутатів.

Як повідомляв "Знай.ua", Гройсман наспівав про шалений ріст мінімалки.

Також "Знай.ua" писав, що пенсіонерам доплатять по тисячі гривень, але пощастить не всім.

Андрій Рева прокоментував підвищення пенсій і монетизацію субсидій