Українцям вибірково списали комунальні борги. Про тих, хто став цими щасливчиками, розповідає видання «Політека».

Так, за даними видання, Верховний суд України заявив, що нові власники житла та комерційної нерухомості (офіси, склади тощо) можуть не виплачувати комунальні борги, що залишилися від попередніх господарів.

Згідно з рішенням суду, якщо людина є новим господарем нерухомості, то її не мають права відключати від комунальних послуг за борги, у які вона не заходила. Більше того, регіональні обленерго зобов'язані укладати нові договори з охочими. Відмовляти через заборгованість, накопичену до них, тепер вважається протизаконним.

«Верховний суд дав на цей рахунок чіткий висновок — комунальники не мають права щось вимагати з нових власників. Вони зобов'язані з ними перепідписати договір, і самостійно стягувати стару заборгованість зі своїх старих клієнтів», — пояснив ситуацію адвокат Ростислав Кравець.

Популярні новини зараз
Аномальне похолодання та снігопади: українців попередили про зміну погоди Обмежено придатним в армії знайшли важку роботу: куди відправлять після мобілізації Мобілізація у квітні набере обертів: кого з чоловіків ТЦК "візьмуть на приціл" Платіжки стануть "золотими": рекордно подорожчає один із комунальних тарифів
Показати ще

У Верховному суді підкреслюють, що ніяких винятків бути не повинно. І підключення нового абонента повинно відбуватися за стандартними правилами: постачальник, наприклад, енергії повинен надати проект договору протягом 7 робочих днів для підключення об'єкта потужністю до 150 кВт та протягом 14 днів — коли мова йде про більшої потужності. Справа №757/45133/15-ц стосувалося спору нового власника столичної нерухомості з «Київенерго».

Нагадаємо, раніше Українцям пояснили, як і де отримати субсидії готівкою.
Вже через кілька тижнів українці зможуть отримати субсидию готівкою – виплата "живих" грошей розпочнеться в березні. Всі громадяни, які подали документи на субсидію, починаючи з січня 2019 року, отримають готівку на оплату газу, опалення, електроенергії, води та твердого палива. Звісно, лише за умови, що субсидія або пільга була призначена.

Нагадаємо, експерти розповіли, скільки реально можна заощадити на субсидіях.

Як повідомляв портал Знай.uа чиновники знайшли лазівку як не виплачувати субсидії

Знай.uа писав, куди ми переводимо кошти за газ, світло і воду.