В Україні значно зменшила кількість людей, які отримують субсидії. Це пов'язано з низкою факторів. Окрім того, українцям почали нараховувати субсидії "живими грошима". Експерти розповіли, хто ризикує залізти через таке нововведення в "комунальні борги."

Про це розповів старший консультант з питань соцзахисту населення Інституту місцевого розвитку Антон Левицький, пише видання "Хвиля".

Він зазначив, що в Україні кількість тих, хто отримує допомогу на виплату комунальних послуг від держави, зменшилася на третину.

"Пік одержання субсидій був якраз рівно рік тому. Тоді її отримували близько 6 мільйонів українських сімей, а зараз — близько 4 мільйонів", - заявив Левицький

Популярні новини зараз

Володимир Зеленський вперше показав величезного домашнього улюбленця: "Хтось тренується, а хтось відпочиває"

Оля Цибульська розсекретила те, чого не знав навіть кум Дзідзьо: "Мірятися яйцями..."

Україну засипало снігом, погода з'їхала з глузду у вересні

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

Показати ще

За його словами, під час різкого зростання тарифів, український уряд максимально спростив отримання.

"Потрібно було допомогти всім, хто цього потребує, і не було часу розбиратися, у кого є можливість оплатити (комунальні - ред.), а в кого немає. Тому максимально простили умови. Зараз відпрацювали всі технології й настав час ввести обмеження", - розповів експерт.

Також консультант з питань соцзахисту населення Інституту місцевого розвитку пояснив, хто перебуває у "групі ризику" неплатників рахунків за комунальні послуги.

"Потрібно враховувати різні аспекти. Ті, хто мають субсидії, вони стараються не мати боргів і справно платять рахунки. Часто не платять досить заможні люди. Окрім того, субсидії мають чіткий контроль", - зазначив Левицький.

Проблема полягатиме у затримці оплати через зміну процедури сплачення субсидії. Ці технічні проблеми будуть відпрацьовані. А монетизація субсидій сприятиме економії споживання енерго-ресурсів.

Нагадаємо, що мільйони українців залишать без субсидій: куди поділися "живі гроші".

Раніше "Знай.ua" писав про офшори посеред Києва: депутати розповіли, як на землі для дитсадків відмивають гроші.

Також "Знай.ua" повідомляв про те, що робити, аби не втратити субсидію: як не припуститися фатальної помилки на старті монетизації.