За останні тиждень у двох українських містах знайшли вбитих немовлят. Трагедія одна за одною, яка сколихнула всю країну, сталась у Рівному та Харкові. 21 березня тіло немовляти знайшли на кладовищі харківські правоохоронці, а за кілька днів до того жителька Рівного убила власну дитину. І таких випадків стає все більше з кожним роком, а найбільше лякає те, що руку на дітей підіймають власні матері. Часто жінки не можуть пояснити свої дії або навіть пригадати їх.

Про те, чи можна помітити якісь ознаками у матерів та попередити вбивство немовляти та про можливі причини таких психічних порушень розповіла психіатр Яніна Омельченко, - пише "Апостроф".

Чому матері кидають дітей без нагляду, знаючи, що їм загрожує небезпека?

Як пояснює психіатр, такі явища пов’язані із межовими станами людини, які можуть загострюватись від певних обставин, повязаних зі стресами чи депресією.

На таку жорстокість можуть піти жінки, у яких були проблеми у стосунках з власною матір'ю. Чинники можуть бути різні, один із них - соціально-економічна нестабільність в країні тощо.

Популярні новини зараз

Нова українська школа: у МОН попередили батьків і школярів, програма скоро зміниться

Легенда "Танців з зірками" Катерина Кухар описала своє меню: "Сьогодні - вівсянку, завтра - голодувати"

Можуть "задушити": до медуз і бліх в Азовському морі додалися "зарості" водоростей

Леся Нікітюк жорстко відповіла на докір про неголені ноги: "Задеріть спідницю і розглядайте"

Показати ще

жорстокість до дітей

Також, за словами фахівця, має важливе значення, у якому стані та умовах народжує жінка, чи не має вона післяпологової депресії.

"Те, що називають "післяродова депресія" - вже порушення, що має відбиток у гормональній або психоемоційній сфері. Тут найважливіше, яким був психофізичний стан жінки: як вона народжує, в яких умовах, які в неї стосунки з близькими, чи ця дитина бажана", - говорить Яніна Омельченко.

Спеціаліст додала, що наразі мова не йде про таке явище, як "інфантицид" або бажання врятувати дитину від ще більшої небезпеки, позбавивши її життя.

Як підкреслила психіатр,у нашому середовищі немає таких небезпечних явищ, як у давні часи. Це архаїчний стан, який не можна прив’язати до норми життя. Усі складнощі, які бувають у житті кожної людини, можуть долатися по-різному.

дитина

Як розпізнати можливість такої ситуації та запобігти їй?

"Це практично неможливо. Це може ніяк не проявлятись, тільки у стресових чинниках дисбаланс проявиться повною мірою. Часто люди, які жили з вбивцями не знали, чим ті займаються", - додала психолог.

Якщо дитині вдалось вижити, чи запам’ятає вона це та як позбутися такої психологічної тарвми?

За теорією Зігмунда Фрейда та його послідовників, несвідоме не має часу, усе, що відбувається з людиною, протягом її життя, незалежно від того, усвідомлює вона чи ні, відбивається на її внутрішньому світі.

За словами психіатра, різні травми в дитинстві так чи інакше можуть відбитися на її внутрішньому стані в дорослому житі.

Чи свідчать ці непоодинокі випадки про загальний злам цінностей у країні, коли традиційна родина вже немає такого значення, як колись?

"Наша традиційна українська культура трималась на гуртуванні, на родині", - додає Яніна.

Родина здавна була вагомою ланкою для цілісності народу, держави. Це була основа для існування нації.

Популяризація інтернету зменшує потребу в такому гуртуванні, І хоча внутрішньо така потреба залишається, однак сьогодні спотерігаються і внашому суспільстві знецінення такого явища, як міцна родина. Люди стають більш тривожними і втрачаються навички збереження спільноти.

"Є матері, які можуть, з одного боку, вести соціальний блог і розповідати про те, як треба виховувати дітей, а з іншого, можуть побити своїх дітей у супермаркеті ногами. Це факт розщеплення, дисоціації, що свідчить про серйозніші негаразди", - зазначила Омельченко.

Як підкреслила фахівець, сьогодні в нашій країні не вистачає соціальних проектів, які б допомагали таким жінкам боротися з негараздами та знаходити вихід з важкої ситуації.

Нагадаємо, у столичному МАФі виявили бездиханне тіло.

Як повідомляв портал Знай.ua, у столиці чоловік пошматував ножем власну дружину на день народження.

Також Знай.ua писав про те, що у Києві вбили таксиста. Життя людини вбився оцінив у вартість авто.