Тіт Льодолам

15 квітня православні віруючі вшановують пам'ять преподобного Тіта Чудотворця, який жив у 9 столітті. Прізвисько «Льодолам» святий Тіт отримав через те, що в його день остаточно розкриваються річки і озера.

Люди уважно стежили за цим процесом: якщо лід потоне, опуститься на дно, то потрібно готуватися до складного року. Якщо вода розіллється — будуть відмінно рости трави. А якщо до Тіта лід не зійшов — значить, риба в цей період буде не дуже добре ловитися.

Ще цей день називали Безхліб'ям. Вся справа в тому, що запаси зерна закінчувалися, і люди починали переходити з хліба на квас. У той же час у торговців ця дата називалася «бариш-день». Вони намагалися відсвяткувати його голосно. Вважалося, що будуть хороші прибутки протягом усього року.

Міжнародний день культури

Щорічно в цей день у багатьох країнах відзначається Міжнародний день культури (World Day of Culture). Він був заснований на честь прийняття 15 квітня 1935 року міжнародного договору «Про охорону художніх і наукових закладів та історичних пам'яток», який став відомий як Пакт Реріха. 

Ідея створення організованої охорони культурних цінностей належить відомому художнику Миколі Реріху, який вважав культуру головною силою на шляху вдосконалення людства. Він бачив у ній основу єднання людей різних національностей і віросповідань.

Микола Реріх

День екологічних знань

15 квітня в усьому світі відзначається День екологічних знань. Свято з'явилося в 1992 році, після конференції ООН в Ріо-де-Жанейро. Там обговорювалися проблеми навколишнього середовища.

Головна мета цієї дати – просування екологічних знань та формування екологічної культури населення, інформування громадськості про стан справ в області екологічної безпеки та про стан навколишнього середовища.

Іменини в цей день

Георгій, Григорій, Юхим, Тіт.