НАК «Нафтогаз України» спільно з урядом анонсували механізм визначення регульованої ціни, який дає можливість не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення і теплової генерації з 1 травня 2019 року, але навіть знизити її до рівня в 8247 грн за тис. куб. м, про що пише Хвиля.

Даний рівень цін погодили на нараді за участю прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та голови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва. Підхід до формування ціни планується наступний: якщо ринкова вартість газу для промислових споживачів є нижчою встановленої в постанові КМУ від 19.10.18 №867, ціна для українців також зменшиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості підніметься понад визначеного урядом рівня, то вартість для громадян залишиться на цьому рівні.

Передбачається, що зміни діючих договорів на продаж газу між «Нафтогаз» і всіма контрагентами, які купують газ у відповідності з вимогами «Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єкти ринку природного газу для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» внесутся протягом травня цього року.

Незважаючи на те, що багато політиків робили гучні заяви про зниження вартості газу, важливо розуміти, що президент не має до цього відношення, адже газовий ринок   єдиний вірний індикатор ціни. Дотримуватися цих правил зобов'язані НКРЭКУ і Антимонопольний комітет. Але під час дії постанови Кабміна про спецзобов'язання (ПСО), ринкової ціни не буде. Неофіційно президент може втрутитися в цей процес – наприклад, за допомогою комісії по відбору кандидатів у члени енергорегулятора або Кабмін. Однак існують обмеження - домовленість з МВФ.

Популярні новини зараз

Окупанти у Криму отруїли десятки дітей: НП змусила росіян благати про допомогу, число жертв зростає

На публіці в однаковому: Маркл приховує під новим іміджем проблеми зі здоров'ям

Бурхливе минуле Гройсмана більше не приховати: алкоголь, жінки, биті тачки та інші "пригоди" прем'єра

В ОБСЄ і ООН рознесли закон про українську мову: викликає занепокоєння

Показати ще

Нагадаємо, раніше наголошувалося, що в 2019 році автоматично перепризначать пільги для оплати компослуг близько трьом мільйонам громадян.

Як повідомляв портал "Знай.uа": близько 13% одержувачів субсидій, які не отримують пенсії, до теперішнього часу не звернулися в Ощадбанк за пересланою державною фінансовою допомогою.

Також "Знай.uа" писав, що хабарі, побори, вимагання, виведення готівки і чорні схеми "заробітку" стали буднями в роботі облгазів Дмитра Фірташа.