В колишній резиденції президента-втікача Віктора Януковича запланували провести масштабну, першу після Евромайдана, інвентаризацію. Ревізори від правоохоронців і прокуратури перевірять інформацію активістів про те, що на території Межигір'я (можливо, між хонкой і вертолітним майданчиком) знаходиться таємний бункер, який використовувався Януковичем для зберігання цінностей. Про це в ексклюзивному коментарі повідомив глава Агентства по розшуку та менеджменту активів Антон Янчук.

"До 17 травня продовжено конкурс на керуючого цим об'єктом. Також можлива інвентаризація нерухомого і рухомого майна", - сказав Янчук.

Нинішній комендант Межигір'я, активіст Денис Тарахкотелик, каже, що проводити інвентаризацію треба було давно. Як і вирішувати питання про належність Межигір'я.

За словами Тарахкотелика, після інвентаризації можна буде порівняти цифри раніше описаного слідчими майна і того, що є в наявності зараз. Первинний опис майна провели 2 роки тому. Тоді силовики нарахували в приміщеннях резиденції Януковича більше 140 люстр, 4 джакузі, більше 30 килимів, півтисячі книг, 29 статуеток, картини. Після Евромайдану в розпорядженні у музейників опинилися 516 експонатів.

Популярні новини зараз

"Дитина" Тіни Кароль і Дана Балана зворушила українців: кароока дівчинка з бантиком

Полякова, Осадча, Цибульська чекають на появу цієї крихітки: хто батько

Молодий хлопець покинув дівчину з дітьми заради спокусливої тещі: "Кохання не обирає"

45-річна Могилевська "проміняла" мільйонера на 71-річного Поплавського: "Ми худнемо"

Показати ще

"Зараз ці об'єкти зберігаються в музеї, вони є речовими доказами у кримінальній справі", - розповіла Литвинець.

За даними музейників, серед "трофеїв" з Межигір'я є і по-особливому цінні.

"Наприклад, одне з видань "Апостола" Івана Федорова. На жаль, книга в дуже поганому стані, вона 1574 року видання. Книга потребує реставрації. Як вона могла потрапити в приватні руки? В 1930 роках знищувалися церкви, речі вивозилися і потрапляли в приватні руки, до антикварам. Окрім "Апостола", є Біблія німецькою мовою, вона була видана у 1729 році в Німеччині", - розповідала Литвинець.

Активісти вважають, що зовсім скоро Межигір'я отримає статус природного парку, куди за гроші будуть возити екскурсії. Примітно, що донедавна на сайтах оголошень розміщувалися лоти, де продавалися речі з Межигір'я.

Нагадаємо, президентство Порошенка у цифрах: українцям показали "незабутні" 5 років "по-новому".

Як повідомляв портал Знай.ua, відомий туроператор вляпався по самі вуха: скандал гримить на всю Україну, "цензурні слова закінчилися".