Курс гривні не буде фіксованим. При збереженні нинішньої політики Нацбанку він буде плаваючим. Про це заявиви у інтерв'ю LIGA.net заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

За інформацією Сологуба, стабільність у даному випадку мається на увазі, що коливання курсу будуть незначні.

"20 років країна жила з фіксованим курсом. Здавалося б, все добре, можна щось планувати… Але проблема в тому, що фіксований курс призводить до виникнення макроекономічних дисбалансів", - підкреслив експерт.

Популярні новини зараз

"Вся суть карантину в одному фото", — Зеленський випив кави в кафе, яке повинно бути зачинене

BMW с донецькими номерами та браток Путіна зі стволом - з'явилися неочікувані подробиці масового побоїща у центрі Києва

У лісі під Франківськом знайшли труп чоловіка, який любив гриби - дива не сталося

У Дніпрі на березі виявили "килим" із мертвих тіл - нелюдська жорстокість, місто благає про допомогу

Показати ще

В якості прикладу для порівняння експерт навів національні валюти Польщі та Чехії.

"Якщо ми візьмемо три валюти - гривню, злотий і чеську крону - і подивимося графік за 2001-2016 роки, то побачимо, що в короткострокових періодах гривня по відношенню до американського долара була набагато більш стабільна, ніж крона або злотий. Але якщо охопити весь період, то, звичайно, масштаби девальвації гривні набагато більше, ніж крони і злотого", - розповів Сологуб.

Заступник голови Нацбанку впевнений, що у 2019 році економіка України буде розвиватися меншими темпами, ніж у 2018 році. Зростання сповільниться до 3,3% до 2,5%. Але, за словами Сологуба, це незначна зміна. Україна тримає курс на вихід із жорсткої кризи, який був у 2014-15 роках.

Після незначного ослаблення перед виборами президента, гривня міцніє. Нацбанк також підвищив офіційний курс гривні на 9 коп., до 26,68 грн / дол. Експерти прогнозують нацвалюті в найближчі місяці відносну стабільність, але не виключають невеликих стрибків курсу в зв'язку з виплатами по боргах і підвищенням соцстандартів.

Нагадаємо, курс долара на 30 квітня дозволить накрити святковий стіл.

Як повідомляв портал Знай.uа, висока ймовірність, що до кінця 2019 року валюта США все ж може подорожчати до 30 грн. За долар, євро в цьому випадку буде коштувати 33 грн. 

Також портал Знай.uа писав, що Національний банк повністю затвердив, як буде працювати система електронних платежів Нацбанку і банківської системи у зв'язку з перенесенням робочих днів у 2019 році.