За церковним календарем у цей день відзначають перенесення святих останків святителя Миколая з Мир Лікійських у Барі. Інші назви свята: «Микола річний», «Микола теплий», «Микола травний», «Нікола милостивий», «Травний день». Теплим день назвали на противагу «Миколі Зимового», холодного, який відзначається 19 грудня. 

Святитель Микола (Миколай Чудотворець, Микола Угодник) дуже шанований нашим народом серед святих. Він – покровитель дітей, моряків, купців. За своє життя він став дуже знаменитий своїми здібностями: примиряв ворогуючих, охороняв невинно засуджених, захищав від марної смерті, здійснював чудеса. Знають про нього в усьому світі, називають його іменем собори, храми і монастирі. Також він вважається покровителем коней і святим, який ніколи не відмовляє у проханні.

Чого не можна робити 22 травня

У цей день заборонено їсти м'ясо, особливо конину. Не можна також передавати ткацькі інструменти та снування – це операція підготовки під час ткацтва. Якщо не послухатися заборони, залишитеся без худоби і без м'яса. До цього дня ні в якому разі не можна було заходити у воду, а от сьогодні можна зануритися, але спочатку слід прочитати молитву про здоров'я і звернутися до Миколи. Також не можна відмовляти в проханнях, особливо бідним, убогим і голодним.

Народні прикмети на 22 травня

Приказки і прикмети

  • До Миколи кріпись, хоч розіпнись, а з Миколи живи — не сумуй.
  • Батюшка Нікола! Давай дощу великого! На наше жито, на бабин льон, поливай відром!
  • Який день на Миколу теплого, такий і на Миколу зимового.
  • Якщо на другий день після теплого Миколи піде дощ, все літо буде непогожим.
  • Від Миколи залишилося дванадцять холодних ранків, коли не весною, то до середини вересня.
  • Якщо на вільхі розпустилися квіти – настала пора сіяти гречку.
  • Якщо картопля ще не посаджена, то робити це вже безглуздо – вона не встигне дозріти і не дасть врожаю.
  • На болотах чути квакання жаб – урожай вівса буде хорошим.

Як повідомляв портал Знай.ua, в травні українців чекають як мінімум три дні, коли висока ймовірність магнітних бур. Це відбувається, оскільки активність на поверхні сонця досягає піку. Метеочутливі люди можуть відчути нездужання. 

Нагадаємо, любителів пікніків попередили, що цього літа кліщів буде більше, ніж зазвичай. Завдяки погодним умовам, які забезпечують ідеальні умови для кровососів. Це означає, що підвищується ризик контакту з кліщем. Лікарі сказали, як себе гарантовано захистити.

Також Знай.ua писав, що погода випробує українців на міцність в травні. На нас чекає температурна аномалія: такого не було вже багато років. А червень стане аномально спекотним місяцем.