З 1 липня в Україні стартує ринок електроенергії.  Але, по мірі наближення дати "Х", пристрасті навколо цього питання все більше загострюються, особливо цікавить простих українців питання, скільки тоді доведеться платити за світло.

Ринок сприятиме створенню конкуренції, яка повинна відкоригувати і тарифи, і якість послуг, - пише "Страна".

платіжки

За словами фахівців, з одного боку, нова схема прогресивніша діючої. Адже споживачі зможуть обирати свого постачальника електроенергії, тоді як зараз його українцям "призначають". 

Популярні новини зараз

Гола донька Добкіна показала мокрий оргазм: ″Це просто вибух гормонів″

Молодий львів'янин безслідно зник у Польщі: "Відібрали гроші, документи і кинули"

″Ще труси на голову одягни″: Надя Дорофєєва зазнала модного провалу, поєднавши непоєднуване

Педагог відкрив українцям очі на реальний стан речей у школах: "Неможливо зберегти здоров'я"

Показати ще

З іншого боку, ті самі тарифи можуть різко злетіти - від 30% до 200-300% і навіть більше. Втім, говорячи про чесну конкуренцію, всі розуміють, що  ринок електроенергії в нашій країні контролює вузький круг компаній, розраховувати на достаток ринкових пропозицій навряд чи доведеться.

гроші

Наступний етап -  запуск вільного ринку. Коли споживачі (в першу чергу, промислові компанії та юридичні особи) можуть вибирати собі постачальника. Держава при цьому не братиме участі в регулюванні тарифів.

оплата комунальних

"Але навіть виходячи з європейської практики ціна на ринку на добу вперед на 30-40% вище, ніж за двосторонніми договорами. У нас ця різниця буде 100%. І за такими цінами змушені будуть купувати електроенергію промспоживачі та юридичні особи", - сказав  голова правління "Запоріжжяобленерго" Дмитро Крючков.

лічильник

Нагадаємо, українці отримали недостовірні платіжки за газ. Що з ними робити та яку суму насправді потрібно оплачувати?

Як повідомляв портал Знай.ua, українцям пояснили правила нарахування пені за борги по компослугах. Хто та скільки заплатить за прострочення платежів, а кого можуть звільнити від санкцій?

Також Знай.ua писав про те, що українцям пояснили, у скільки їм обійдуться нові правила прописки. Покарають кожного.