Київський науково-дослідний інститут судових експертиз провів експертизу обставин загибелі композитора-співака Володимира Івасюка і прийшов до висновку, що він просто фізично не міг вчинити самогубство.

Про це повідомив директор Київського НДІ судових експертиз Олександр Рувін в коментарі Укрінформ.

Читай Знай. ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Фахівець повідомляє, що слідчі в травні 2019 року провели експеримент відтворення обставин, при яких загинув Івасюк. Його проводили в лісовому масиві біля того місця, де знайшли 1979 року тіло композитора.

"Наші експерти проаналізували всі матеріали справи і підібрали схоже дерево - такої ж породи, подібного розміру — відповідної висоти, діаметра стовбура, розташування гілок... Одне слово, всі елементи були підібрані ближче до тієї ситуації, яка була тоді", - сказав Рувін.

За його словами, у процесі експерименту розглянули три ситуації.

"Першим вирішувалося питання, чи міг потерпілий сам залізти на дерево, на висоту гілки 1,7 метра, зав'язати вузол і вчинити самогубство. Другим - можливо інсценувати самогубство з допомогою підручних засобів - сходи, підставки і т. д., хоча на тому місці нічого подібного виявлено не було. І третє - можливо провести інсценування самогубства без застосування цих підручних засобів ", - сказав директор НДІ.

Крім того, в ході експерименту задіяли статиста, який за всіма зовнішніми ознаками був більше схожий на потерпілого – такого е віку, як Івасюк, маси тіла та інше.

"І в результаті експерименту було встановлено, що зав'язати вузол і провести інсценування самогубства навіть дуже сильний фізично людина не зміг би. Очевидно, що йому для цього знадобилася б чиясь допомога", - сказав директор Київського інституту експертиз.

Він також зазначив, що на сьогодні експертиза знаходиться на стадії передачі слідчим органам.

Нагадаємо, історія геніального композитора, вбитого кадебістами за українську пісню.

Як повідомляв Знай. ua, у справі про самогубство Івасюка відкрили завісу страшної таємниці.

Також Знай. ua писав, що спливли страшні подробиці життя і смерті улюбленця Ротару.