Про запуск накопичувальної системи пенсій в Україні говорять вже близько 15 років. Простіше кажучи, пропонують платити внески не тільки на виплати теперішнім пенсіонерам, а й значну частину зарплати відкладати на персональний рахунок, якою пізніше можна буде скористатися при досягненні певного віку. 

Діючий Кабмін взяв на себе ов'язок запустити систему накопичувальної пенсії, однак остаточного рішення так і не прийняв. Тепер же нова влада заявляє: другий рівень системи запустять, питання тільки в часі. 

Отже, чому пенсійна реформа в Україні залишилась недоробленою і яких нововведень варто очікувати.

Пенсійна реформа по-новому

Пенсійну реформу в Україні до кінця так і не доробили. Згідно із чинним законодавством, наступний крок – запуск накопичувальних виплат – не зважилися. Хоча в документах офіційно прописали зобов'язання уряду розробити відповідні зміни. На ділі ж скептиків накопичувального рівня в Кабміні виявилося більше.

Відкрите питання: чи готові українці платити

Щоб отримувати достатню пенсіюв майбутньому, збирати потрібно практично з початку робочої кар'єри, розповідає Лідія Ткаченко. "У нас люди і так накопичують на "чорний день", завжди є якісь заощадження. Але з іншого боку не всі люди розуміють і не всі готові відкладати на старість", – зазначає вчений.
 
Фінансовий експерт Галина Третьякова пояснює – є цілий ряд невирішених питань. Попередні уряди свої законопроекти розглядали, але головного – дискусії в суспільстві – так і не почали.

Популярні новини зараз

Аномальна зима: синоптик озвучила прогноз, якого раніше в Україні ніколи не було

Красуня-донька Ольги Сумської оголила пишне декольте в сміливій сукні: "Ви про що подумали?"

Наташа Корольова слізно просить про допомогу: атрофія рук і ніг, часу обмаль

Відмовився від громадянської панахиди, сам ніс труну на плечах: Бондарчук дивно повівся на похороні матері

Показати ще

Якщо у простого українця запитати, скільки він готовий віддавати зі своєї зарплати, швидше за все, він назве цифру, близьку до нуля. До прикладу, OECD проводили дослідження в деяких європейських країнах і з'ясували: там готові відкладати 2%.

Але щоб в майбутньому мати відчутну пенсію, двох відсотків, звичайно ж, не вистачить."Написати закон можна хоч за місяць, але нам потрібно провести масштабну дискусію і сформулювати відповіді по кожному з питань", – запевняє Третьякова. До недавна Галина представляла інтереси страхового ринку і вірила в систему накопичувальних пенсій. 

Галина запевняє, що в програмі Зеленського чітко позначений запуск системи накопичувальних пенсій, який дійсно буде працювати на користь. Мовляв, це питання вже вирішене. І справа тільки за часом.