Хімічний склад води у Чорному морі далекий від ідеалу, так як з комунальними та промисловими стічними водами туди потрапляють антибіотики, пестициди, масла і метали. Неабиякого збитку якості води та екології наносить пластик, пише журнал НВ.

Найбільші річки України (Дунай, Дністер, Дніпро і Південний Буг) несуть свої води в акваторію Чорного моря. Через це до морської води потрапляє левова частина забруднення: за підрахунками вчених, за одну годину від 6 до 50 одиниць сміття.

Чорне море

І якщо в Чорному морі на 1 кв. км припадає 90,5 одиниці сміття, то в Середземному дослідники нарахували лише 52 одиниці на аналогічну площу.

Пластик становить 83% знайденого в морі сміття.

Популярні новини зараз
Сергій Притула звертався до фахівця, тому що не зміг самостійно впоратися з наслідками війни: "У мене загинули друзі" Ірина Федишин після скандалу з Євробаченням-2022 закопала себе ще глибше: "Їб*ніть з Піона по шолому" Автор "Квартал 95" Валерій Жидков зізнався у власному безсиллі: довелося проміняти квартиру на вагон під землею Паливна криза в Україні: Японія простягнула руку допомоги для вирішення проблеми
Показати ще

У своїй інфографіці, що супроводжує матеріал про проблеми Чорного моря, журнал НВ розповідає про головні джерела його забруднення та порівнює ситуацію з іншими світовими водоймами.

5 основних джерел хімічного забруднення

1. Комунальні стоки (побутова хімія, антибіотики, біоциди, антипірени, пластифікатори)

2. Промислові стоки

3. Забруднення повітря (спалювання вугілля)

4. Сільське господарство (пестициди, фармпрепарати)

5. Порти і морський транспорт (нафта, захисне покриття кораблів)

Чорне море

Щільність сміття на поверхні (од. на км 2)

Малаккська протока — 579

Північна частина Тихого океану — 459

Чорне море — 90,5

Середземне море — 52

Північне море — 38

Південний океан — 6

Південно-Китайське море — 5

Британська Колумбія — 2

Чорне море інфографіка

Як повідомляв портал Знай.ua , в Одесі пройшла сильна злива, який обернувся для місцевих жителів справжнім стихійним лихом

Також портал Знай.ua писав, що в Одеській області очікується прохолодна дощова погода, можливі грози.