Успішність та розвиток будь-якої держави залежить від якісного управління. Саме керівництво держави підняти або ж знищити її. Однак є випадки, коли територія країни ще є, а держави практично нема. Англійською це називається Failed State або неспроможна держава.

Як сказав Віталій Дейнега у своєму відеоблозі "Хроніки неоголошеної війни", неспроможна держава у якийсь момент стає жертвою зовнішньої агресії.

Держави найчастіше стають неспроможними через вакуум влади після переходу від тиранії до демократії. Зовнішня агресія, внутрішня криза та корупція і погане управління, через які держава може втратити спроможність до розвитку, а згодом і самозахисту.

Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Індекс неспроможності держав визначається такими факторами як:

– ситуація з безпекою;
– діяльність еліт;
– соціальні розділення;
– економічний спад;
– нерівномірний економічний розвиток;
– еміграція, легітимність державності;
– права людини, верховенство права;
– демографічні зміни, біженці та внутрішньо переміщені особи;
– зовнішнє втручання.

Також Дейнега назвав п'ять найбільш вразливих країн за різними оцінками відносяться Ємен, Сомалі, Південний Судан, Сирія і Демократична Республіка Конго. У категорію "Висока тривога" включені: Центральноафриканська Республіка, Чад, Судан і Афганістан.

У рейтингу неспроможних держав Україна отримала 71 бал, Росія ж отримала 74,7. До слова, чим більша кількість балів, тим вищий ризик стати неспроможною державою.

Чудові новини!

Тепер Знай.ua став ще ближче і доступніше. Швидше завантажуй додатки для Android або IOS і залишайся в курсі останніх подій. Усе це у неповторній подачі журналістів нашого порталу!

"Але нехай Росія порається зі своїми проблемами сама. Усе, що я хочу вам сказати: незалежність – це боротьба. І у жодної країни немає шансу її уникнути. Щоб бути незалежним, потрібно бути сильним і будувати своє майбутнє – тоді є шанси не стати частиною чужого", – наголосив Дейнега.

Також він додав, що більш спроможні країни не допускають початку проблем і діють на випередження у своїй внутрішній та зовнішній політиці. Слабші та менш спроможні країни можуть дожити до війни на власній території.

Нагадаємо, 28 років Незалежності України: найважливіші досягнення нашої країни.

Як повідомляв портал Знай.ua, виступ Зеленського в День Незалежності затьмарила кривава провокація на Майдані.

Також портал Знай.ua писав, як Київ відзначає День Незалежності.