У понеділок, 21 жовтня, віряни православної церкви вшановують пам'ять двох святих - преподобної Пелагії Антіохійської та преподобного Трифона, архімандрита В'ятського (дата за старим стилем – 8 жовтня).

Це ще народне свято, яке називається Трифон і Пелагея.

Трифон і Пелагея 21 жовтня: традиції свята

В цей час наближення зими ставало все більш відчутним. "З Трифона-Пелагеї все холодніше", — подейкували в народі. Традиційно в цей день наші предки готувалися до швидкої зими і діставали теплий одяг і взуття. Для тих, хто збирався одружуватися або виходити заміж, також готувався новий ошатний одяг.

В цей день люди починали опускати в ополонки бочки з огірками, які засолили їх дружини. Це був вдалий народний винахід. Адже під льодом температура води ніколи не опускалася нижче нуля градусів, тому продукти не могли зіпсуватися або замерзнути.

Популярні новини зараз
Хто заслужив на пенсію майже 10 000 грн: нова формула ПФУ наповнить вашу кишеню грошима Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Ранньою весною соління діставали, і на селянському столі з'являлися дуже смачні ласощі.

Крім того, на Трифона і Пелагею за звичаєм народ починав готувати нові поля — рубали і випалювали ліс.