Національний банк України з 5 листопада 2019 року скасував обмеження на купівлю іноземної валюти та банківських металів фізичними особами в еквіваленті 150 тисяч гривень на день через касу банку, фінансової установи або в системах онлайн-банкінгу. Про це пише Рoliteka.

Як зазначається в повідомленні, Нацбанку, раніше в Україні діяло обмеження в еквіваленті 150 000 гривень в день через касу банку, фінансової установи або в системах онлайн-банкінгу.

Нацбанк
Нацбанк
Нацбанк

В НБУ переконані, що ці послаблення не матимуть суттєвого впливу на валютний ринок , оскільки більшість операцій фізичних осіб при купівлі іноземної валюти здійснюються на суми, менші за 150 тисяч гривень.

"Лібералізація валютного законодавства та зміцнення макрофінансової стабільності дозволили Національному банку скасувати в цьому році вже більше 30 валютних обмежень, в тому числі і для населення", – йдеться в повідомленні Нацбанку.

збій в ПриватБанку
збій в ПриватБанку
Черга в банку

Популярні новини зараз

Архівні фото Хрещатика розлетілися мережею: як виглядала головна вулиця Києва 100 років тому

Свинина зустріне великодні свята різким подорожчанням: скільки доведеться віддати за шашлик

"Холостячка" Ксенія Мішина зізналася в коханні найважливішому чоловікові: "Мій Олімп"

Леся Нікітюк навчилася "керувати" чоловічою гідністю без штанів: "Коли дуже сумно"

Показати ще

У регуляторі зазначили, що чиста купівля валюти НБУ на міжбанківському валютному ринку у цьому році сягає майже 4 млрд доларів через надлишкові пропозиції валюти з боку бізнесу та інвесторів, а міжнародні резерви впродовж останніх місяців зберігаються на рівні 21-22 млрд доларів.

Нагадаємо, що восени в Україні продовжать заміну паперових грошей на монети. При цьому 5 гривень замінять вже в цьому році, в 2020 році прийде черга 10 гривень.

Як повідомляв портал Знай.uа, Міжнародний валютний фонд заявив, що в кінці 2019 року можна очікувати зміцнення гривні по відношенню до долара порівняно з показниками за минулий рік.

Також портал Знай.ua писав, що до кінця року долар може плавно повернутися до позначки 27 гривень. Ціни на товари або продукти не повинні після цього різко змінитися, тому що вже зараз закладається вартість долара по 28 гривень.