В Україні триває медична реформа. Наразі стартував її черговий етап – реєстрація в електронній системі охорони здоров'я медичних закладів спеціалізованої медичної допомоги (СМД). А саме, лікарень, хоспісів, амбулаторій, спеціалізованих медичних та консультативно-діагностичних центрів і т.д.

За даними НСЗУ, станом на 14 листопада в системі вже було зареєстровано 260 подібних закладів. Процес реєстрації лікарень СМД в eHealth триватиме до квітня 2020 року.

Іншими словами, у наступному році для медичних закладів вторинної і третинної ланки запрацює Програма медичних гарантій, згідно якої СМД, як і у випадку з медичними закладами первинної ланки, будуть отримувати фінансування від НСЗУ виключно за кількість наданих послуг. Чим більше послуг – тим більше грошей. Все просто і, головне, максимально прозоро.

По-перше, спеціалізована медична допомога стає для українців по справжньому безоплатною. Головне, щоб у пацієнта, який хоче отримати медичну послугу, було направлення від сімейного лікаря чи лікаря терапевта, з яким він підписав декларацію.

Швидка медична допомога, фото: Головна
Швидка медична допомога, фото: Головна

Популярні новини зараз
"З нас деруть три шкіри, цинічно та жорстоко": експерт пояснив, як можна було виправити ситуацію Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом Повістки та перевірки на вулицях: ТЦК готуються до посиленої мобілізації
Показати ще

По-друге, отримати безоплатну спеціалізовану допомогу пацієнти зможуть як у комунальних, так і в приватних закладах, а також у лікарів-ФОПів, адже укласти договір з НСЗУ зможуть медичні заклади будь-якої форми власності.

Процедура направлення до лікаря-спеціаліста буде дещо нагадувати виписку електронного рецепту: сімейний лікар або терапевт виписує електронне направлення до спеціаліста. Дане направлення фіксується у центральному компоненті eHealth, де його зможе бачити лікар "вторинки". Пацієнт обирає лікаря та записується до нього онлайн.

Важливо відмітити, що пацієнт вільний обирати собі лікаря "вторинки" так само як терапевта чи сімейного лікаря. Однак, не виключено, що лікар "первинки" може рекомендувати йому конкретного спеціаліста в рамках свого медзакладу.

Але це, скоріше, додаткова опція, частина клієнтського сервісу. Направляти пацієнта до конкретного лікаря у примусовому порядку ніхто не зможе.

По-третє, включення вторинної ланки у медреформу дозволяє підвищити рівень захисту пацієнта. Адже тепер він буде отримувати безоплатну медичну послугу не як "благодіяння" зі сторони лікаря, а як послугу, за яку зі спеціалістом розрахуються. Більше того, пацієнт навіть зможе поцікавитися, якою є сума відшкодування НСЗУ за цю послугу.

Якщо ж послуга не буде надана, чи вона буде неналежної якості, пацієнт зможе в законний спосіб вимагати відповіді лікаря.

Доказом того, був лікар правий чи ні, у даному випадку зможе стати консультативний висновок.

Швидка допомога, Фокус
Швидка допомога, Фокус

Формувати консультативні висновки та діагностичні звіти, а також записувати інформацію щодо проведення процедур в електронній системі охорони здоров’я лікарі вторинки зможуть на наступному етапі після заключення договорів з НСЗУ, коли стане можливим ведення електронних медичних записів (орієнтовно з весни 2020 року). Так само як це було на первинному рівні.

Нагадаємо, раніше у МОЗ повідомили, кого торкнеться медреформа у 2020 році: це варто знати кожному українцю.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Скалецька назвала "4 кити української медицини".

Також "Знай.ua" писав, що реформа медицини вигнала на вулиці сотні студентів.