Верховна Рада України підтримала законопроєкт, який передбачає підвищення ставки акцизного податку на тютюнові вироби. Про це повідомляє aspekty.net.

В Україні подорожчають сигарети

Так, ініціатором є голова парламентського комітету з питань податкової та фінансової політики Данило Гетманцев. Він вніс законопроєкт до парламенту 30 серпня, а вже 4 вересня український лідер Володимир Зеленський визначив його як невідкладний. Нардепи прийняли його в першому читанні у вівторок, 3 грудня, 2019 року.

"Прийняття цього законопроєкту дозволить забезпечити додаткові надходження до державного бюджету за рахунок підвищення прозорості міжнародних транзакцій суб'єктів господарювання та запобігати використання агресивних схем податкового планування, сприяти впровадженню міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі, удосконалити процедуру адміністрування податків та зборів, а також сприяти дотриманню принципу справедливості оподаткування", - повідомляється в пояснювальній записці.

В Україні подорожчають сигарети

Популярні новини зараз

Віза не потрібна: які країни чекають на українців з розкритими обіймами в 2020

Курс валют на 24 січня: українці обімліють від різкого стрибка долара

У Києві на Борщагівці сталася пекельна ДТП, медики і рятувальники мчать з усього міста: перші подробиці та відео

Між Пугачовою та Галкіним пробігла "чорна кішка": "Витрачаю на тебе...."

Показати ще

Наголошується, що законопроєкт про підвищення акцизу на цигарки призведе до подорожчання тютюнової продукції. Пропонується підвищити ставку акцизного податку в 2,5 рази. Відповідно, вартість цигарок може становити до 80-100 гривень за пачку.

Нагадаємо, що 4 жовтня 2019 року був прийнятий закон №1049 з урахуванням 8 правки. Для обивателя ці цифри закону та правки навряд чи щось значать, але для тютюнової монополії, яка де-факто склалася в Україні, це звучить вироком.

Як повідомляв портал Знай.ua, з початку 2019 року за куріння у невстановленому місці у Києві оштрафували більше тисячі чоловік.

Також портал Знай.ua писав, що учасники російсько-української війни вийшли на протест проти діяльності "Тедис Україна", власники якої фінансують як терористів, так і сепаратистів.