В Україні нарешті почало дешевшати пальне. Експерти паливного ринку називають дві причини подешевшання: це тривалий стійке зміцнення гривні до долара і втручання Антимонопольного комітету (АМКУ). А ось ціни на газ для автомобілів в грудні буде лихоманити.

Заправка
Заправка

За даними Нацбанку, гривня постійно зміцнюється по відношенню до долара третій місяць: за цей час курс змінився з 25,4 грн / $ до 23,69 грн / $, або на 7%. Це створило потенціал для зниження цін на паливо приблизно на 5% (1,3-1,5 грн / л в залежності від виду та якості).

Також, за інформацією прес-служби АМКУ, 5 грудня комітет направив "обов'язкові до виконання рекомендації" щодо зниження роздрібних цін на високооктанові бензини і дизельне паливо до великих мереж АЗС, яких в Україні близько десяти, протягом 10 днів.

Популярні новини зараз

Людству залишилося 100 секунд: стрілки годинника Судного дня завмерли на катастрофічній позначці

Курс валют на 23 січня завдасть клопоту українцям

"Знепритомніло чоловік 10": на Київщині рибалки виловили незвичайного "ембріона"

Літак зазнав зіткнення в небі над Україною: життя пасажирів перетворилось на десяток годин нервового очікування

Показати ще

"Комітет провів аналіз ринків пального і за результатами їх функціонування в червні-листопаді встановив: середні ціни великого опту на бензин А-95 і дизельне паливо знизилися майже на 20%, курс долара до гривні знизився майже 12%, середні роздрібні ціни на бензин А -95 і дизельне паливо знизилися на 5-5,6%. Виходячи з цього, АМКУ вимагає встановити ціни на рівні, який існував би за умов значної конкуренції на ринку", - йдеться в повідомленні прес-служби.

заправка
заправка

Поки що не всі АЗС відреагували, що дозволило цінами піти вниз. Багато хто обіцяє переглянути цінники до кінця тижня.

Заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев підтвердив, що прослідковується тенденція до подешевшання пального. За його словами, потенціал для зниження цін в роздрібі складає ще близько гривні на літрі.

"Тільки за рахунок зміцнення гривні бензин в крупному опті (ж / д цистерна і більше) подешевшав на 350-400 грн / т, дизпаливо - на 300 грн / т, що дало можливість трейдерам почати зниження цін в роздрібі", - заявив експерт. 

Нагадаємо, Укрзалізниця закупить російське вугілля втридорога: розкрито схему підопічних Кравцова.

Як повідомляв Знай.uа у США створили "сонячну піч", здатну обвалити ціни на вугілля та газ: докладно про стартапі.