Мінсоцполітики запросило додаткові гроші для виплати пенсій. За статтею "Фінансове забезпечення виплати пенсій" потрібно додатково майже 1,4 млрд гривень. Як зазначено в пояснювальній записці, головна причина — дефіцит коштів на виплати пенсій. Про це йдеться в проекті розпорядження Кабміну.

У грудні очікуються надходження від ЄСВ у розмірі 23,9 млрд гривень, що значно менше запланованих. Всього з початку року недонадходження по єдиному соціальному внеску склали 4,28 млрд гривень. Можливою причиною називають зростальну заборгованість по зарплатах.

Зарплати в Україні, фото: Уніан
Зарплати в Україні, фото: Уніан

У Держстаті повідомили, що у листопаді заборгованість зросла, у порівнянні з жовтнем, ще на 9,5%, тобто до 3,4 млрд гривень. А з початку року заборгованість з зарплат збільшилася на 30%. Проте гроші на таку ж суму - 1,4 млрд гривень — знайшлися на виплату монетизованих субсидій по комуналці.

Популярні новини зараз

Комаров приголомшив новиною про загибель близької людини: "У мене сльози на очах"

Привіт горілка, бувай вино: любителям оковитої зробили "приємний" сюрприз, деталі

Залишили без їжі, води та грошей: авіакомпанія Ryanair влаштувала дикі випробування пасажирам в Україні

Жінки йтимуть на пенсію у 55: Зеленський вніс поправки до закону 4-х річної давності

Показати ще

Існують й інші профіцитні програми Мінсоцполітики. Наприклад, створення інформаційно-аналітичної системи підтримки виготовлення бланків для системи соцзахисту, оздоровлення дітей у таборах "Артек" і "Молода гвардія", санаторно-курортне лікування ветеранів, надання матеріальної допомоги переселенцям, виплата матеріальної допомоги військовослужбовцям, направленим у запас. Коштом цих грошей можна профінансувати інші програми. 

Зарплати в Україні, фото: 24tv.ua
Зарплати в Україні, фото: 24tv.ua

В пояснювальній записці повідомляється, що 8,3 млн потрібно на виплати соціальних стипендій курсантам військових училищ. Збільшені потреби у фінансуванні стипендій пов'язані зі зростанням кількості претендентів на державну допомогу. Крім того, побільшало громадян, яким належать компенсації за програмою для постраждалих учасників масових акцій протесту. Тому фінансування збільшили на 5,3 млн.

Водночас у висновках Секретаріату Кабінету Міністрів зазначено, що такий перерозподіл не відповідає законам України. Зокрема, у статті 23 Бюджетного кодексу не передбачено збільшення видатків за програмами споживання коштом програм розвитку. А такою є програма створення системи з виготовлення посвідчень. Також перекидання коштів не узгоджений з Мінфіном та Мінекономіки.

Олексій Гончарук, фото: kmu.gov.ua
Олексій Гончарук, фото: kmu.gov.ua

Нагадаємо, раніше в Україні змінились мінімальна пенсія і прожитковий мінімум: скільки отримаємо на руки

Як повідомляв портал "Знай.ua", для українських пенсіонерів відкриють "особистий кабінет" та перерахують виплати: як це працюватиме

Також "Знай.ua" писав, що в Україні створили "чорний список" вишів: десятки просто зникнуть