Голова підкомітету з питань раннього розвитку і дошкільної освіти Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Володимир Воронов вважає, що дорослі проблеми часто "виростають" із дитячих травм і нерідко їхнім джерелом стає саме дитячий садок.

Воронов характеризує ситуацію з дошкільною освітою в Україні, як жахливу. Про це пише Life.pravda.

Дитячий садок, фото: sts.sumy.ua
Дитячий садок, фото: sts.sumy.ua

"Ситуація з дошкільною освітою в Україні жахлива. Взяти хоча б сам термін "дошкільна освіта", який безнадійно застарів. Тренд цивілізованого світу – ранній розвиток. У дитячих садках найщасливішої країни світу, Данії, дітей практично не навчають. Акцент робиться на розвитку особистості, формуванні критичного мислення та навичок комунікацій. Вивчити алфавіт або таблицю множення можна і в школі. Закласти основи особистості в шкільному віці набагато складніше", - пише Воронов. Володимир Воронов

Щоб вирішили виправити ситуацію, яка склалася з дошкільною освітою в Україні, у Верховній Раді вперше з'явився профільний підкомітет з питань раннього розвитку і дошкільної освіти в межах Комітету з питань освіти, науки та інновацій. Ініціативу підтримали Міністерство освіти та Уповноважений з прав дитини.

Популярні новини зараз

Суддя "Танців з зірками" Катерина Кухар показала, хто зможе замінити її на паркеті: "Найкращі майстри"

Тарас Тополя приголомшив зізнанням, українці переживають за Alyosha :"З приставкою "екс"

Ведуча "Орла і решки" Мішель Андраде показала свої принади на всю країну: "Одягайте її пристойніше"

У фіналістки Холостяка Юлі "Зайки" трапилися неприємності перед весіллям: "За півгодини до..."

Показати ще

Дитячий садок, фото: life.pravda.com.ua
Дитячий садок, фото: life.pravda.com.ua

"Вивчивши стан дошкільної освіти, зрозуміли масштаб проблеми. Це без перебільшення тихий жах! У великих містах садків катастрофічно не вистачає.У маленьких через брак дітей деякі садки доводиться закривати. Величезний дефіцит працівників. Так, ще залишилися вихователі, які люблять свою роботу, і діти – дійсно, їхнє покликання. Але часто в садок ідуть ті, хто просто більше нікуди не може влаштуватися. Вони отримують зарплату в 4,2 тис. грн, не люблять дітей. А найстрашніше – це нещасні люди, які не можуть виховати щасливих дітей. Адже не можна дати іншому те, чого немає в тебе самого" Володимир Воронов

Володимир Воронов пропонує створити альтернативу державним закладам. Наприклад, наступні варіанти:

  • мікросадочки на одну вікову групу – просто в міській квартирі;
  • ясла – центри-коворкінги для мам із малюками;
  • сімейні заклади, об'єднання батьків для виховання дітей (батьківський кооператив).

Дитячий садок, фото: ukrinform.ua
Дитячий садок, фото: ukrinform.ua

Це може бути:

  • малий і середній бізнес – заклади від 500 до 1500 кв.м;
  • універсальні комплекси з розширеною інфраструктурою – дитячі центри понад 1500 кв м;
  • мережеві вертикально інтегровані центри розвитку.

Воронов зауважив, що зараз відкрити приватний садочок в Україні фактично неможливо, оскільки його власник або директор повинні мати педагогічну освіту. Однак, сам фахівець вважає, що завданням директора є підібрати адекватний персонал, платити йому адекватні гроші і забезпечувати комфортне середовище для розвитку дитини.

Також приватний садочок не можна відкрити, якщо в ньому немає гарячого кухонного цеху та інших необхідних приміщень, оскільки готувати потрібно лише самостійно. Воронов ставиться до цього скептично, посилаючись на велику кількість отруєнь у дитячих садках.

Дитячий садок, фото: mena.org.ua
Дитячий садок, фото: mena.org.ua

Більше того, в Україні багато батьків готові платити за приватний дитячий садок, де про їхню дитину добре піклуватимуться, але в них немає такої можливості. Подібні заклади ховаються по квартирах і за документами такими не є. Воронов вважає, що державні дитсадки повинні фінансуватися не з регіональних бюджетів, а з державного.

На думку експерта систему раннього розвитку громадян потрібно визнати пріоритетним напрямом і збільшити витрати на неї.

"Ми дійсно хочемо змінити ситуацію. Проте ані виконавча, ані законодавча влади самостійно з цим не впораються. Тому ми закликаємо допомогти нам усіх, кого це стосується: батьків, педагогів, вихователів, власників приватних центрів розвитку. В першу чергу всі мають усвідомити важливість проблеми. "Садок якось відходимо, потім найму репетиторів" – це небезпечний підхід. Репетитор навчить математиці або англійській, але не позбавить від дитячих психотравм. Їх простіше уникнути, ніж лікувати" Володимир Воронов

Нагадаємо, раніше львівських школярів частують круасанами у обмін на щоденники: Бандера б зацінив

Як повідомляв портал "Знай.ua", зламав систему: в Запоріжжі дід Мороз на святі влаштував недитячі танці

Також "Знай.ua" писав, Шахерезада, Баба Яга і Циганка: дівчата Кравець з "Жіночого Кварталу" згадали найжорсткіші ролі