В українському парламенті зареєстрований проект закону № 2697 про внесення змін у статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності пішоходів за порушення правил дорожнього руху. Авторами документу є народні депутати від "Слуги народу".

Законопроектом пропонується встановити, за ігнорування пішоходами сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху, накладення штрафу в розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (255 грн). Зараз діє покарання у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 грн).

Пішоходи, Правда Гомель
Пішоходи, Правда Гомель

За ті самі порушення, однак скоєні у стані сп'яніння, потягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн.). Зараз — вісім неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (120 грн).

Порушення, що спричинили створення аварійної обстановки накладатиметься штраф у розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 12 до 40 годин, зараз - 10.

Популярні новини зараз

На Україну насувається біда, рятувальники виставили новий рівень небезпеки: "Попередження"

Катерина Кухар похвалилася дитячим фото і розповіла, в кого вдалася такою красивою: "Порода видна"

Гурт Go-A впевнено почав завойовувати любов Європи на "Євробаченні-2021": "Зайняли перше місце"

Прогноз погоди на понеділок 10 травня налякає нічними заморозками і відігріє на сонечку

Показати ще

Нагадаємо, головні зміни для водіїв у січні: "зелені номери", штрафи та паркування електромобілів

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Києві влаштували полювання на любителів п’яної їзди: скоро їх відправлятимуть за ґрати

Також "Знай.ua" писав, що водіям вигадали нові штрафи: де тепер категорично заборонено паркуватися