"Мені неймовірно боляче від того, що я знаю про ці часи з розповідей людей, які пройшли через те пекло. Неможливо описати цей жах. Скільки нас - вбитих, закатованих, залишених у газових камерах. Скільки недоспіваних колискових...ненароджених... Донести до молоді, новим поколінням правду про трагедію ХХ століття - наша Головна мета. Сьогодні ми акцентуємо, що історія Голокосту - це складова частина історії України, історії Європи і всього світу ", - сказала одна з організаторів заходу, голова Єврейського форуму України Роксана-Гарманік Монастирська.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
На акції зібралися представники дипломатичних місій, ООН, Європейського Союзу, посли Великої Британії, Канади, Бельгії, Румунії, Латвії, Німеччини, Молдови, Франції, США, Швеції, Швейцарії, Ізраїлю, родичі загиблих, студенти.
Перед присутніми виступив мер Києва Віталій Кличко, а також організатори церемонії Президент Єврейського форуму України Роксана Гамарник Монастирська, голова Асамблеї національностей України Ровшан Тагієв, Посол Ізраїлю, Німеччини, Великобританії, ООН в Україні. Присутні заслухали промови глави асоціацій колишніх в 'язнів гетто і концтаборів Бориса Забарко, Праведниці народів світу Софії Ярової, Рава Олександра Духовного, Рава Реувена Стамова, від молоді виступила Тетяна Абович. Кадіш читали Рав Моше Реувен Азман, Ель Мале Рахама, Рав Рафаель Рутман.
Було зачитано звернення Президента України Володимира Зеленського.
Також у рамках церемонії була проведена виставка "Євреї України" і "Голокост" Єврейського форуму України, Єврейського фонду в Україні та НІМЗ "Бабин Яр"
За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час другої світової війни стали 6 мільйонів осіб. Тому в пам 'ять про їх загибель були запалені 6 свічок.
Як повідомляли, 2005 року була прийнята резолюція Генеральної асамблеї ООН про проголошення 27 січня - Днем пам 'яті жертв Голокосту.