Огірки можна вирощувати посівом у відкритий ґрунт. Але, щоб отримати урожай раніше, то їх краще вирощувати через розсаду, яку висаджують у відкритий ґрунт або теплицю віком 3 - 4 тижні.

Розсаду огірків у теплицю можна висаджувати після 20 квітня. Отже, саме насіння на розсаду потрібно висівати з 20 по 30 березня. Якщо садити у відкритий ґрунт під плівкове укриття або під нетканку розсаду огірків можна висадити після 10 травня — відповідно насіння на розсаду треба сіяти з 10 по 20 квітня. У відкритий ґрунт без укриття — після 10 червня, а насіння на розсаду слід висівати приблизно з 10 по 15 травня.

Вирощування огірків, скріншот
Вирощування огірків, скріншот

Сприятливі дні для посіву насіння огірків на розсаду за Місячним календарем: 20, 25 березня, 10, 11, 12 квітня, 12, 13 травня. На посів беруть насіння, яким 3 - 4 роки і навіть старше. Насіння з магазину вже оброблене його можна сіяти одразу або загорнути у вологу тканину і поставити в тепле місце — висівати коли наклюнуться.

Щоб підвищити стійкість до похолодання, непроросле насіння, загорнуте у вологу тканину, ставлять у холодильник на 2 доби. Тоді одразу ж закладають в ґрунт. Висівається насіння огірків у глибину 1–2 см в торф'яні горщики або пластикові стаканчики, але в жодному разі не в ящики — розсада приживатиметься погано і довго.
До сходів горщики тримають при температурі 28 - 30 °C, а при появі перших паростків прибирають у прохолодніше місце з температурою 18 - 20 °C, щоб розсада не витягнулася. Місце для розсади має бути дуже світле, в ідеалі – південне або східне вікно. Підживлення розсаді огірка не потрібне. Перед висадкою її загартовують, близько тижня виносячи на відкрите повітря, а за добу — полити.

Сприятливі дні для висадки розсади огірків у теплицю за Місячним календарем: 21, 22, квітня, 8, 12, 13, 17, 18 травня.

Сприятливі дні для висадки розсади огірків у відкритий ґрунт за Місячним календарем: 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 травня, 13 червня.

Вирощування огірків, скріншот
Вирощування огірків, скріншот

Вирощування огірків, скріншот
Вирощування огірків, скріншот