Всесвітній метеорологічний день

День проводять щорічно в один і той же день з ініціативи ВМО та під егідою ООН. Цю подію відзначають 192 держави. В цей же день у 1950 році набрала чинності Конвенція ВМО, яка проголошує створення Організації. День почали відзначати з 1961 року. У свята є свій девіз: «Погода, клімат і вода в інформаційну еру».

Одне з найбільших досягнень Всесвітньої метеорологічної організації, це те, що була створена всесвітня програма досліджень клімату, а також Всесвітня служба погоди.

ВМО надає підтримку країнам, надаючи метрологічні та гідрологічні послуги. А день проводять, щоб підвищити обізнаність людей про наслідки кліматичних змін. Проблема зміни клімату проявляється не тільки підвищенням або зниженням температури, але також призводить і до руйнівних лих, повеней, цунамі та посухи.

Популярні новини зараз

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Нові штрафи на дорогах: українцям показали головних героїв "п'яного" водіння, запам'ятайте ці обличчя

Могилевська заговорила про дітей Каменських і Потапа: "Чекаємо на поповнення"

Полякова зробила Дзідзьо непристойну пропозицію перед розлученням

Показати ще

День Пакистану

Свято приурочене прийняттю історичної Лахорскої резолюції, яке сталося 24 березня 1940 року. Це резолюція про розмежування індуїстів з мусульманами. Вона була прийнята під час щорічної сесії Всєїндійської мусульманської ліги в Лахорі, що проходила з 22 по 24 березня 1940 року. Як виявилося саме ця сесія стала історичною в питанні утворення держави Пакистан.

Народні прикмети на 23 березня

Православні свята:

  • Мучеників Кодрата Нікомидійського, Саторина, Руфіна і інших.
  • Триває Великий піст.

Василина — весняної води вказівниця

У цей день вшановують відразу кількох святих — відзначають пам'ять Коринфських мучеників і мучениць. На Русі люди вибрали Василину, щоб присвятити їй цей день. Сьогодні наші предки займалися різними турботами, які пов'язані з весною: відводили воду від будинку, рили канали. Часто рибалки виходили на промисел, тому що на річці в лунку біжать весняні струмочки, і добре ловиться плотва.

Іменини в цей день

Анастасія, Василина, Віктор, Галина, Георгій, Денис, Дмитро, Іван, Леонід, Марк, Михайло, Ніка, Павло, Федір.

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше.