Християни західного обряду сьогодні відзначають Великдень, або свято Воскресіння Христового. У ніч із суботи на неділю пройшли урочисті пасхальні богослужіння.

Православні ж християни відзначають Вербну неділю, або Вхід Господній в Єрусалим. Цей день встановлено в пам'ять про день в житті Ісуса, коли він верхи на ослі в'їхав до Єрусалиму, і все місто вийшло йому назустріч.

Як сказано в Євангелії, люди знімали з себе верхній одяг і кидали їх на дорогу, якою їхав Спаситель. Вони встеляли його шлях пальмовими гілками і вітали вигуками "Осанна!", як зазвичай зверталися тільки до царя. У християнській традиції день Входу Господнього в Єрусалим вважається символом майбутнього воцаріння Бога.

Популярні новини зараз
ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю
Показати ще

В Україні символ свята - пальму - замінили на вербу. За тиждень до Великодня в усіх церквах відбувається урочистий обряд освячення гілок верби. Виходячи з церкви у Вербну неділю, люди один одного легко торкалися лозою, кажучи: "Не я б'ю, верба б'є, за тиждень - Великдень".

Великдень: скрін з YouTube
Великдень: скрін з YouTube

Папа Римський Франциск I закликав католиків «не піддаватися страху» під час пандемії коронавируса. Про це понтифік заявив під час великодньої меси в соборі Святого Петра.

«Не бійтеся, не піддавайтеся страху: це послання надії. Воно адресоване нам сьогодні. Ці слова Бог повторює нам щоночі », - заявив Франциск.

Понтифік також закликав до припинення всіх воєн в світі:

«Ми повинні зупинити виробництво і торгівлю зброєю, тому що нам потрібен хліб, а не гвинтівки», - додав він.

Відзначається, що в цьому році великодня меса проходила без прихожан. У церкві були присутні лише обмежене число членів конгрегації - менше 20 людей.

Традиційний хресний хід перед Великоднем папа Римський Франциск присвятив медикам і священикам. Він зазначив, що лікарі, медсестри, черниці і священики загинули від коронавирусной інфекції, як солдати на фронті, які віддали свої життя за Любов.