Національний банк повідомив про те, що в побут українців додадуть нові монети номіналом у 10 гривень. Вони з'являться у вільній торгівлі з 3 червня 2020 року.

Планується, що монети зможуть поступово витіснити паперовий аналог. Нацбанк почасти таким чином хоче скоротити витрати на друкування грошей, адже тривалість обігу монет більше, ніж банкнот.

До 3 червня випустять 5 млн таких монет. Їх виготовляють з цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем, на реверсі - гетьман Іван Мазепа.

Українці зможуть їх візуально відрізнити від монет в 1, 2 і 5 гривень, тому що вони більше інших.

Монета 10 гривень, фото: прес-служба Нацбанку
Монета 10 гривень, фото: прес-служба Нацбанку

Популярні новини зараз
Влад Шевченко з "Ліги Сміху" показав українців через 36 годин без світла та зв'язку: "Це не мем, це життя" ПриватБанк встановив новий ліміт на зняття готівки: яку максимальну суму видають банкомати В Україні пенсіонери можуть отримати сотні гривень надбавки до виплат: є дві умови Українці більше не побачать доларів? Що буде з курсом під кінець року
Показати ще

Раніше повідомлялося, що велика частина сучасних магазинів і супермаркетів обладнана спеціальними камерами, які стежать за фактом передачі грошей від покупця продавцю. На касах часто трапляються недостачі, і вони нараховуються на співробітника після зміни, потім їх вираховують з зарплати.

Відеозапис передачі грошей через тарілочку – доказ того, що вини продавця або касира в недостачі немає.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, у Польщі знайшли скарб римського періоду, більше 5 кг старовинних монет.

Як повідомляв Знай. ua, японці відшукали "банкомат в горщику".

Також Знай. ua писав, чому касири не беруть гроші в руки відразу.