День матері - найсвітліше і добре свято не тільки в сучасній Україні, а й в усьому світі. У нашій країні є інший жіночий день - 8 березня, але він прославляє досягненню прекрасною статтю рівності і отримання можливостей для реалізації себе поза сім'єю та дому.

Свято Дня матері має більш особисте значення, як і для самих матерів, так і їхніх дітей. Як ви самі зрозуміли з назви свята, День матері - присвячений всім матерям - дорослих і маленьких дітей. Матерям біологічним і прийомним, без яких неможливо було б становлення і набуття любові ні однією людиною.

Все про День матері в 2020 році, його традиції та особливості в світі і Україні - в цьому матеріалі нашого сайту.

Опис свята День матері: навіщо його святкують

День матері: джерело: YouTube
День матері: джерело: YouTube

У 2020 році День матері має статус міжнародного свята. Його головна мета - привітання матерів і вагітних жінок, тобто лише тих, хто взяв на себе роль матері і вихователя.

Популярні новини зараз
Водійські посвідчення стануть "тимчасовими" документами: автомобілістам готують нові правила Важливі зміни у субсидіях на 2025 рік Влаштуватися на роботу після повістки від ТЦК: що треба знати Увага для всіх, хто має газові плити: Газмережі терміново звернулися до українців через холоди
Показати ще

Історія свята Міжнародний День матері

День матері: джерело: YouTube
День матері: джерело: YouTube

Відповідно до думки вчених, свято Дня матері має тисячолітню історію. Деякі дослідники відзначають, що традиція сягає корінням в честь богинь Кібели і Реї - так званої Великої матері богів. Саме на честь останньої і влаштовувалися знамениті весняні іди, традиції яких дійшли до наших днів.

День матері в його сучасному значенні почав святкуватися в Європі в шістнадцятому столітті. Саме тоді в Великобританії і почали відзначати так звану Материнську неділя, яке відзначалася кожної другої неділі Великого посту.

Традиція отримала новий виток поширення в дев'ятнадцятому столітті, коли в США видатна громадська активістка Джулія Уорд Хоув вперше представила концепт Дня матері. На її думку, свято мало стати днем ​​єдності матерів за мир у всьому світі, але тоді ця ідея не знайшла особливого поширення.

Ідея впровадження концепту Дня матері знову з'явилася в 1907 році в американській Філадельфії, де місцева дама Анна Джарвіс написала листа до всіх державних органів міста з пропозицією ввести спеціальний день для вшанування всіх матерів.

Вже до 1914 року свято настільки поширилося і полюбилося мільйонам американців, що указом президента Вудро Вільсона воно було визнане загальнонаціональним, для відзначення якого запровадився новий вихідний день.

Протягом наступних років свято офіційно став вихідним днем ​​ще в 23 країнах світу, до нього приєдналися німці, французи, поляки та інші нації. А в ще більш ніж тридцяти країнах його призначили на інші дати, вибравши своє число (не другу неділю травня). Україна також приєдналася до свята традицій віри, надії, любові, краси, яке було створене, щоб подарувати матері, бабусі або хресній привітання, відправити картинки, зводити їх в ресторан в Києві або в будь-якому іншому місті країни. Тепер свято проходить, як правило, 10 або 12 числа, а традиції святкування широко поширюються серед усіх верств суспільства.

День матері в світі: символіка і звичаї свята

День матері: джерело: YouTube
День матері: джерело: YouTube

В англомовних країнах, зокрема США і Австралії, на День матері одяг прийнято прикрашати квітками гвоздики. При цьому, люди, матері яких ще живі, надягають кольорові квіти, а ті, хто залишився без матерів - вважають за краще білі квіти. Буває, що деякі люди змінюють традиційну гвоздику на інші квіти, в залежності від країни походження та умов вибору на ринку.

Звичайно ж, в 2020 році День матері по всьому світу є приводом для того, щоб поділитися фото своєї матері з підписниками и в соціальних мережах і публічно зізнатися матусі в любові і повазі.

У християнській традиції День матері прийнято поєднувати з вшануванням Діви Марії. Більш того, дата свята (друга неділя травня) збігається з місяцем Пречистої Діви Марії, під час якого всі віруючі звертаються до Богородиці і просять її про заступництво і допомогу. У пору, коли природа оживає і цвіте, прийнято дякувати матерям за самопожертву в ім'я продовження життя.

День матері, коли святкується: дата свята в Україні та світі

День матері: джерело: YouTube
День матері: джерело: YouTube

На відміну від Міжнародного жіночого дня, яке, як ми всі пам'ятаємо, відзначається 8 березня, День матері має різні дати в різних країнах світу.

День матері в Україні, також, як і в багатьох інших країнах світу, відзначається другої неділі травня. Так, офіційною датою свята в 2020 році призначено 10 травня.

Наша країна в визначенні даного свята солідарна з більшістю країн заходу - США, Німеччиною, Італією, Кіпром, Бельгією, Австралією, Естонією, Мальтою, Туреччиною, Японією, Фінляндією і Бразилією.

У Росії свято відзначають в останню неділю листопада, в Білорусі - 14 жовтня, Вірменії - 7 квітня.

Традиції Дня матері в Україні: як відзначаємо і якого числа

Серед українців День матері почали з'явився в 1928 році. Першими, хто ввів цю традицію, стали представники нашої діаспори в Канаді. Вже на наступний рік свято вперше святкували на території сучасної України - у Львові. Ініціаторами впровадження традиції в Україні тоді виступили активістки з журналу Жіноча доля, Союзу українок, Просвіти, Пласту, Сокіл і Рідної школи.

З приходом радянської влади на заході України свято було офіційно заборонено, однак традиція повернулася в 1990 році - з прийняттям державного суверенітету.

Що прийнято робити на Всесвітній День матері

День матері: джерело: YouTube
День матері: джерело: YouTube

Крім привітань матерів (особисто і публічно), вирази слів подяки і любові, прийнято дарувати квіти, листівки і подарунки. При можливості потрібно провести час з батьками, відвідати матір. Можна влаштувати застілля і спільний вихід у світ або хоча б разом прогулятися.

Поздоровлення на День матері 2020: який подарунок вибрати

День матері: джерело: YouTube
День матері: джерело: YouTube

Для того, щоб привітати зі святом День матері можна відправити СМС або повідомлення в месенджер, що дозволить вам висловити увагу і любов до мами. З базовими поздоровленнями зі святом російською та українською мовами, ви можете ознайомитись нижче.

Поздравления с Днем матери на русском языке

***

Поздравляем с Днем матери! От всей души и искреннего сердца желаем всем мамам, будущим и настоящим, крепкого здоровья, счастливых глаз, спокойных ночей, ласковых улыбок и много-много прекрасных и незабываемых моментов! Спасибо вам за жизнь, за поддержку, за любовь и полную тепла душу!

***

Мама — это наш ангел-хранитель, наш дом, наша вселенная. Поэтому день матери — это особенный праздник, который напоминает о родном, и нежно любимом человеке. Хочется пожелать душевного спокойствия, успеха, сопутствующего во всего, прекрасного здоровья, крепких отношений в семье, и счастья, переливающегося через край!

***

Поздравляю с одним из самых нежных праздников — днем матери! Желаю каждой женщине, которая достойна называться гордым словом — мама, огромного счастья. Чтобы ласковые глаза светились добротой и гордостью за своих детей. Чтобы радость и легкость сопутствовали и вдохновляли. Будьте самыми любимыми, необходимыми и ценными!

Привітання з Днем матері

Для матері

Матусю, хай збудеться все, що ти хочеш,

Хай збудеться все, що чекаєш,

Хай стежка проляже в трояндах,

Яку ти в житті прокладаєш.

Матусю, хай буде удача у всьому,

Добробут хай буде у домі,

Багатство і радість, й наснага,

І шана людська, і повага!

***

Найдобріша, найкраща матусю рідненька!

В цей день ми вклоняємось дуже низенько.

За сонечко ясне, за серце прекрасне,

За те, що добром зігріваєте нас,

За те, що в щасливу і скрутну хвилину

Ми можемо всі прихилитись до вас.

Хай вас обминають невдачі та грози,

Нехай лиш від сміху з'являються сльози,

Міцного здоровя з роси і води,

Бадьорість та настрій хай будуть завжди!

Для бабусі

Люба бабусю і матінко мила,

Велике спасибі, що Ви нас зростили.

Ми просимо з глибин сердець,

Щоб добрий Бог, щоб Бог-Отець

Вам щирого здоров'я дав

І щоб 100 літ він Вас оберігав!

Спасибі вам за руки робочі,

За довгі, нелегкі й недоспані ночі,

То ж зичимо Вам ще чимало прожити,

Щоб всіх на сторіччя змогли запросити!

***

Ми Вас, рідненька, раді привітати

У ці весняні гарні дні,

Бо Ви для нас й дружина, і бабуся, й мати,

І кращої немає на землі!

Ви всю свою ласку і тепло

Віддаєте онукам і дітям.

Хоч нелегко Вам часто було,

Та усіх Ви зуміли зігріти.

Щоб Ви ще онукам весілля справляли,

Щоб доля для Вас усміхалась весь час,

Щоб довго здоров'я міцне іще мали –

Ми молимо Бога за Вас!