Доктор Євген
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"В усі часи діти любили моторошні казки. Тільки в минулі століття це були історії про надприродне. Саме в них черпали своє натхнення класики. Досить згадати "Вія" Гоголя або "Бідну Лізу" Карамзіна, про оригінальні казки братів Грімм і говорити нічого. А розповідання подібних історій — це справжня групова психотерапія! Навіщо? Як не дивно – це спосіб… не боятися!", - пише Комаровський.
Комаровський зауважив, що у кожного з нас по-різному влаштована психіка, тому дуже важливо стежити за реакцією дитини і не допускати переляку. Медик пояснив навіщо потрібні страшні казки і як допомогти дитині не боятися:
1. Коли ми ділимося тим, чого боїмося, то беремо страх під контроль.
2. Такі історії – це можливість боятися разом, у безпечній обстановці. Такий собі випробувальний полігон перед зіткненням вже з дорослими страхами.
3. Під впливом таких ігор і казок розвивається психіка дитини. Ось малюкові кілька місяців, а ми вже граємо з ним в "козу-дерезу", а школярі придумують "темні хованки".
4. Страшилки — це досвід перемоги. Дитина в ігровій формі отримує можливість пережити страх разом з головним героєм і товаришами. І вийти переможцем! Адже він витримав! А якщо дитині страшно – зверніть на цей досвід, силу і мужність його увагу.
"Після страшної історії обійме мама, а тато посвітить ліхтариком під ліжком – дивись, там нікого немає! Це теж важливий досвід. Чудово, якщо ми зможемо втішити дитину, поставитися серйозно до його страхів, обговорити прочитане або розповісти свою страшну історію з дитинства (і обов'язково, про те, як страх був подоланий). А потім ще і намалювати те, що лякає. Але з однією умовою – зробити портрет лякаючого смішним. Домалювати язик і смішний хвостик лиходієві. ⠀
Такий досвід "страху" може виявитися особливо цінним і зближуючим.", - цитує Комаровський психолога та автор книги "Культтерапия" Надію Железняк.
Обов’язково підпишись на наш канал у
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua"