Щороку випускників лихоманить від цих трьох літер - ЗНО. А цьогоріч, зі всіма проблемами, які виникли через епідемію коронавіруса, то й поготів. А оскільки до першого іспиту залишилося менше місяця, то пора вмикати зворотний відлік і братися за повторення.

Як потрібно організувати підготовчу роботу, що робити перед самим тестом і чому хвилювання — найбільший ворог вступника?

Своїми лайфхаками на osvitoria.media поділились вступники, які склали ЗНО на 200 балів.

Анастасія Михайлевич, студентка 1-го курсу Львівського Національного університету ім.І.Франка, склала на 200 балів ЗНО з української мови і літератури та хімії.

Анастасія Михайлевич, фото: osvitoria.media
Анастасія Михайлевич, фото: osvitoria.media

Популярні новини зараз

Григорій Решетник зрадів фіналу "Холостячки" зі Златою Огнєвіч: "Нарешті маячня закінчиться"

В Італії загинула матуся двох дітей з України: знайшли неживою на підлозі і підозрюють її колишнього

"Федя-двірник": зірка "Сутінків" Крістен Стюарт в безглуздому вигляді стала "жертвою" папараці

Катя Осадча одним питанням змусила Анастасію Приходько замовкнути: "Хочете ще діток?"

Показати ще

"Ще в школі зрозуміла, що хочу займатися наукою, тому брала участь в олімпіадах із хімії та української мови з 8-го класу. До цих предметів готувалася сама, без репетитора, і порівняно з олімпіадними завданнями ЗНО було простим. Своєю стратегією підготовки я обрала розв’язування тестів за минулі роки. Це дуже зручно, адже одразу можеш перевірити себе — яку тему знаєш гірше, що треба повторити. Коли виконувала їх, засікала час, щоб знати, які завдання даються легше, а на що треба залишити більше часу. Іноді саме формулювання завдання може збити з пантелику, хоча тему добре знаєш. Тому таке тренування дуже допомагає.

Також варто повправлятися в математиці, бо на тестуванні заборонено мати калькулятор, і помилка може статися саме на етапі розрахунків. За день до складання корисно також проглянути свої робочі підготовчі конспекти чи зошити із задачами і побачити, де були помилки.

Вважаю, що одного дня цілком достатньо для швидкого спринт-повторення. Під час тесту з української мови та літератури раджу одразу подивитися на тему твору. Поки ви робитимете інші завдання, мозок збиратиме ідеї для аргументів і прикладів з літератури. На твір раджу залишити щонайменше півтори години", - розповіла Анастасія Михайлевич.


Топ-3 поради

✅Не гнатися за 200 балами із ЗНО. У кожного свої можливості, і треба прагнути просто викластися на максимум.

✅Зайнятися жорстким тайм-менеджментом. Коли до іспиту залишається менш ніж місяць, важливо ретельно розпланувати свій час і матеріал. Я щодня робила для себе чек-лісти: що маю вивчити, повторити чи розв’язати наступного дня. Важливо розбивати весь матеріал на маленькі кроки і поступово викреслювати виконані завдання.

✅Після складання кожного ЗНО перевірити свої відповіді з чернетки. Я зазвичай робила це разом з учителями, бо щоразу мені не давали спокою сумніви: чи все я правильно розв’язала. Це дуже допомагає, адже тоді більш-менш точно можна підрахувати свої бали і далі спокійно готуватися до наступного предмета.

Ангеліна Грицей, студентка 1-го курсу факультету Міжнародних відносин Національного університету «Києво-Могилянська Академія», склала на 200 балів ЗНО з англійської мови.

Ангеліна Грицей, фото: osvitoria.media
Ангеліна Грицей, фото: osvitoria.media

"Особливої стратегії підготовки в мене не було. Я видрукувала програму, щоб орієнтуватися, що саме потрібно повторювати, а також проходила багато тестових завдань. Систематично писала творчі роботи, щоб "набити руку" за тією схемою, яку пропонували в посібниках для підготовки. Часто повторювала весь матеріал, навіть тоді, коли, здавалося, могла би дослівно його процитувати серед ночі", - розповіла Ангеліна Грицей.

Топ-3 поради

✅Не перетворюйте підготовку до екзаменів на самоціль. Під час вивчення певного предмета вкрай важливо зацікавитися ним. Я не готувалася до складання іспиту з англійської мови у звичному розумінні слова «підготовка». Мені подобалося розуміти, про що пишуть у Times, про що розмовляє Селена Гомез в останньому інтерв’ю в «The Ellen Show», або дискутувати зі своєю викладачкою про культурну ідентичність, права людини та англійський гумор без потреби в перекладачі та спрощеннях.

✅Не хапайте по верхах. Якщо заглиблюватися у вивчення певної дисципліни, то розуміння її основ стає ґрунтовнішим. Варто вмикати в собі режим маленької дитини, яка постійно набридає дорослим із запитанням "чому?": чому Богдан Хмельницький вирішив підписати Переяславський договір? Чому Степан Радченко знехтував коханням Зоськи? Чому в одних випадках доречно вживати герундій, а в інших інфінітив? Якщо занурюватися в матеріал, то ймовірність, що в потрібний момент він вилетить з голови, дуже мала.

✅Правильно розподіляйте свій час і не відмовляйтеся від пасивного відпочинку: якщо хочеться полежати під ковдрою і подивитися безглуздий серіал, дозвольте це собі. Якщо фізична і психологічна втома накопичується, можна довести себе до виснаження, яке помічаєш уже надто пізно.

Максим Бевза, засновник власної IT-компанії, випускник факультету комп’ютерних наук та кібернетики Київського національного університету ім.Т.Шевченка, склав на 200 балів ЗНО з математики і фізики

Максим Бевза, фото: osvitoria.media
Максим Бевза, фото: osvitoria.media

"Математика і фізика мене цікавили завжди, і цими предметами я займався залюбки, їздив на різні олімпіади. Не ставив собі за мету написати на 200 балів, але оскільки люблю, щоб усе було ідеально, хотів викластися на максимум. Коли побачив на іспиті, що можу впоратися з усіма завданнями, то трохи хвилювався, щоб не припуститися механічної помилки. У передіспитовий період важливо розслабитися: стрес затискає нас, і час та енергія йдуть не туди, куди треба. Тому раджу випускникам знайти те, що працює саме для них — спорт, музика, повноцінний сон, загалом усе, що здатне зняти додаткове хвилювання", - радить Максим Бевза.

Топ-3 поради

✅Проходити пробні тестування. Це те, що може підготувати випускника емоційно. Адже коли приходиш на іспит, а навколо все невідоме, то більше сил і часу витрачаєш на те, щоб заспокоїти себе, а не на правильне розв’язання задач. Раджу зімітувати для себе ЗНО вдома максимально близько до умов проведення справжнього іспиту, щоб зняти внутрішню напругу.

✅Зробити експрес-огляд матеріалу. Коли до тесту залишається 20 днів, цього цілком достатньо, щоб переглянути весь матеріал, що входить до ЗНО. Часом нам здається, що такі прості теми, як дроби чи ділення/множення — це просто і це давно вивчене. Але саме в стресовій ситуації іспиту можна спіткнутися на чомусь простому. Тому раджу проглянути всі теми, що включені до тестів, і повирішувати по одному-два приклади або по одній задачі кожного типу. Такий експрес-огляд однозначно додасть впевненості у власних силах.

✅Перевірити себе на самому іспиті. Дуже часто помилки стаються під час перенесення відповідей на бланк. Саме так сталося зі мною — я це вчасно помітив і виправив. Тому раджу залишити собі кілька хвилин для уважної перевірки.

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, Пробне ЗНО в Україні не працює

Як повідомляв портал Знай.ua, Пробне ЗНО можна скласти двома способами, міністр Степанов дав роз'яснення

Також Знай.ua писав, Кабмін скасував пробне ЗНО через погіршення з коронавірусом